ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Локомотив (София) стартира с победа в новото първенство - 1:0 над Ботев (Враца). В герой за "железничарите" в жегата в "Надежда" се превърна Димитър Митков. Завърналият се след наем в Рубин (Казан) нападател отбеляза единственото попадение в мача от първия кръг, разписвайки се от дузпа в 58-ата минута. Това се оказа достатъчно на домакините да постигнат победа при официалния дебют на новия си треньор Стойчо Стоев.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Преди началото на мача капитанът на "железничарите" Красимир Милошев получи специална награда от феновете, след като бе избран за Най-добър играч на тима за миналия сезон.

В началото на двубоя липсваха головите ситуации. Чавдар Ивайлов за гостите и Карлос Франса за Локо опитаха да затруднят вратарите, но без успех. В 28-ата минута новото попълнение на столичния тим Красимир Станоев стреля силно, топката премина над напречната греда на вратата, пазена от Красимир Костов. В 36-ата стражът на врачани спаси удар на Станоев.

Малко преди почивката Бруно Франко центрира отдясно на втора греда, където Луиз Соарес не изчисти по най-добрия начин, топката достигна до Валентин Николов, който продължи за Карлос Франса, чийто удар беше отразен от Костов.

Избраниците на Стойчо Стоев успяха да поведат в 58-ата минута от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Луиз Соарес срещу Карлос Франса. Димитър Митков изпълни точно и даде преднина на Локомотив (София) - 1:0, изпращайки Костов в обратния ъгъл.

В 66-ата Момчил Цветанов елегантно пропусна топката за Чавдар Ивайлов, чийто мощен удар профуча покрай вратата на Александър Любенов.

Появилият се като резерва Галин Минков комбинира с Франса в 83-ата минута и бе изведен очи в очи с Красимир Костов, но ударът му не беше точен.

Включването на бившия играч на ЦСКА и на младия Ерик Манолков бяха единствените две смени, които Стоев направи.

В първата минута на добавеното време Любенов блесна с отлична намеса и съхрани крехката преднина на Локомотив. Красимир Тодоров засече от воле рикоширалата топка и беше близо до изравнителен гол, но стражът на домакините спаси, демонстрирайки отличен рефлекс.

Следващият мач на Локомотив (София) отново е домакински - "железничарското" дерби с Локомотив (Пловдив) (в неделя от 21:00 часа). Ботев (Враца) пък ще приеме Славия на 24 юли (понеделник) от 18:30 часа.

ЛОКОМОТИВ (Сф) - БОТЕВ (Враца) 1:0
1:0 Димитър Митков (58-дузпа)

По-важното от мача по минути:
* Минута мълчание в памет на починал само на 33 години фен на Локомотив (София).
1 - Начало на срещата.
15 - Центриране към Чавдар Ивайлов, който опита да отклони с глава назад към далечната греда, топката излезе в корнер.
28 - Красимир Станоев стреля силно, но встрани от целта.
30 - Играта е прекъсната, за да могат футболистите да се освежат с вода.
36  Удар! Красимир Станоев затрудни Красимир Костов, който все пак успя да спаси.
43  Нова отлична намеса на стража на гостите от Враца, този път Карлос Франса пробва мерника си.
45+2 - Край на първото полувреме.
----------
46 - Начало на второто полувреме.
57  ДУЗПА за Локомотив (София). Съдията Георги Гинчев отсъди нарушение на Луиз Соарес срещу Карлос Франса.
58  ГОООЛ! 1:0 за домакините. Димитър Митков реализира в долния десен ъгъл на Красимир Костов, който се хвърли в обратния.
66 - Момчил Цветанов елегантно пропусна топката за Чавдар Ивайлов, чийто мощен удар профуча край десния страничен стълб на вратата на Любенов.
67 - Удар на Карлос Франса в аут.
83  Франса и Галин Минков комбинираха добре, бившият играч на Литекс и ЦСКА беше изведен очи в очи с Красимир Костов, но ударът му не беше точен.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+1  Страхотна намеса на Александър Любенов, който изби топката след мощен удар от воле на Красимир Тодоров.
90+5 - Край на мача. Локомотив (София) победи Ботев (Враца) с 1:0.

Локомотив София
ЛОКОМОТИВ (Сф): 24.Александър Любенов , 4.Диме Димов, 33.Алан Диас, 5.Даниел Ками, 12.Бруно Франко, 26.Красимир Милошев (к), 31.Красимир Станоев, 22.Ивайло Найденов, 10.Валентин Николов (70  13.Галин Минков), 11.Карлос Франса , 45.Димитър Митков  (90+3  77.Eрик Манолков)
Резерви: 1.Бабукар Гайе, 88.Жарко Истатков, 9.Калоян Кръстев, 13.Галин Минков, 14.Михаел Чиликов, 15.Лука Иванов, 17.Теодор Иванов, 27.Стилиян Ванков, 77.Ерик Манолков
Треньор: Стойчо Стоев

БОТЕВ (Враца):
76.Красимир Костов, 7.Момчил Цветанов, 3.Мартин Кавдански (к), 4.Луиз Соарес , 23.Браян Мендоса, 17.Чавдар Ивайлов, 18.Диого Барбоса (79  16.Красимир Тодоров), 15.Мирослав Маринов (66  10.Спас Георгиев), 11.Жан-Пиер да Силва (65  77.Стефан Велев), 9.Даниел Генов (66  20.Мартин Христов), 19.Браян Переа
Резерви: 34.Федерико Рубио, 6.Пламен Петров, 8.Митко Панов, 10.Спас Георгиев, 16.Красимир Тодоров, 20.Мартин Христов, 22.Петър Кепов, 77.Стефан Велев, 88.Иван Нешков
Треньор: Даниел Моралес

София, стадион "Локомотив"
Съдия: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР