Монтана победи с 3:1 Локомотив (Горна Оряховица) в контролна среща, играна в Тетевен. Резултатът в 7-ата минута откри Александър Киров с неспасяем удар в долния десен ъгъл. В края на полувремето пропуски за Монтана направиха Асен Георгиев, Петър Лазаров и Юлиян Ненов. Символичните гости създадоха първата опасност за вратата на Монтана чак в 51-ата минута, когато Красен Трифонов засече с глава покрай вратата. В 67-ата минута бърза контраатака на Монтана, подхваната от Янко Ангелов и продължена от Ерик Почански, завърши с центриране и неспасяем удар с левачката на новото попълнение в състава на Монтана Здравко Лазаров–Електричката.

В 74-ата минута Красен Трифонов с ефектна задна ножица можеше да намали, но вратарят Ивайло Василев спаси. Василев не пусна гол и пет минути по-късно след удар на Петър Альошев. В 87-ата минута резултатът бе намален. Любомир Денчев подаде към непокрития в наказателното поле Антони Балъков и племенникът на героя от САЩ`94 със страховит удар под гредата намали. Две минути по-късно Йордан Димитров центрира отдясно и Ерик Почански оформи крайното 3:1.