Младежкият национален отбор на България надигра, но изпусна да победи Полша в решителен двубой от квалификациите за европейското първенство. Срещата в Гдиня завърши при резултат 1:1, а шансовете ни за класиране на второ място вече са почти илюзорни. Младите "лъвчета" трябва да се надяват поляците да не победят като домакини аутсайдера Латвия. В същото време ние трябва да запишем победа като домакин на Естония.

Селекцията на Александър Димитров надигра своя опонент, като само добрите изяви на вратаря на домакините ги спаси от загуба.

Срещата започна лошо за България и още в 7-ата минута се наложи принудителна смяна. Георги Русев се контузи и на негово място влезе Здравко Димитров. Именно той обаче бе най-активен от нашия тим. Крилото на Левски първо изведе отлично Калоян Кръстев, а в края на полувремето навърза половината отбрана на Полша и с фантастичен удар откри резултата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След почивката в тима на Полша се направиха няколко промени, които дадоха резултат. В 66-ата Бартош Бида бе точен от близо, след като негов съотборник нацели напречната греда​ - 1:1.

При няклолко удара на Димитров и Юруков стражът на поляците Грабара се намесваше решително и спасяваше вратата си.

Финалният натиск и офанзивните смени на селекционера не дадоха резултат и България си тръгна с точка от Полша.

Лидер и сигурен победител в групата ни е Русия с 23 точки. След днешния мач Полша има 17 точки, а България 15. За европейското се класират всички първи отбори, както и петте най-добри втори.

Полша - България 1:1
0:1 Здравко Димитров (41), 1:1 Бартош Бида (66)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
7- Контузия в нашия отбор. Георги Русев е заменен принудително от Здравко Димитров.
13- Калоян Кръстев бе изведен добре от Димитров и стреля, но вратарят на домакините изби
18- Илия Юруков посрещна от въздуха избита топка, но не намери очертанията на вратата
25- Хубав удар на Юруков, който бе избит от Грабара
41- ГОЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! Здравко Димитров проби по левия фланг, навърза няколко бранителя и с отличен удар не остави шансове на стража на Полша!
45- Край на първото полувреме
_________________________________
46- Начало на второто полувреме
58- Здравко Димитров финтира футболист на поляците и стреля към вратата от границата на наказателното поле, но стражът на домакините изби
66- ГОЛ ЗА ПОЛША! Бартош Бида бе точен от близо, след като негов съотборник нацели напречната греда​ - 1:1
78- Ангел Лясков стреля от дистанция, но топката прелетя встрани от вратата на Грабара
90+3- Край на мача

Вероятни състави:

ПОЛША: 1. Грабара, 4. Рослек, 5. Кивиор, 6. Пухач, 7. Климала, 13. Пионтковски, 14. Листковски, 17. Богуш, 18. Слиш, 19. Фила
Селекционер: Чeслав Михниевич

БЪЛГАРИЯ:
1. Даниел Наумов (к), 6. Виктор Попов, 2. Андреа Христов, 15. Петко Христов, 4. Ангел Лясков, 8. Илия Юруков (77- 22.Илиан Илиев), 16. Валентин Антов (86- 14. Асен Чандъров), 10. Станислав Иванов ((86- 18.Мартин Минчев), 20. Доминик Янков (86- 9. Тонислав Йорданов), 13. Георги Русев (7- 11.Здравко Димитров), 17. Калоян Кръстев
Селекционер: Александър Димитров