Младежкият национален отбор на България по футбол загуби с 0:4 срещу Уелс в европейска квалификация на стадион "Славия" в София.

В  първите минути играчите на Александър Димитров контролираха срещата, но не успяха да реализират положенията си. Първата опасност в мача дойде още в четвъртата минута. Тогава Филип Кръстев стреля от 22 метра, но вратарят успя да избие удара му, а след това нямаше български футболист, който да направи добавка. В деветата минута и Мартин Петков стреля точно, но вратарят Даниел Барден отново изби.

Хубава комбинация между Петков и Кръстев изведе последния на добра позиция и след като елиминира вратаря насочи топката към вратата, но на голлинията играч на Уелс спаси сигурен гол в 24-ата минута.

Британците поведоха в 27-ата минута с гол на Джак Вейл, който измъкна топката от ръцете на Светослав Вуцов и на празна врата откри резултата (1:0). Минути преди края на първата част Уилиям Сас-Дейвис попари нашите с втори гол, след като се пласира най-добре в наказателното поле и простреля Вуцов с глава за 2:0.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Уелс стигна до трети гол в 50-ата минута, след като Вейл беше изведен сам срещу Вуцов, прехвърли го технично и вкара втория си гол в двубоя (3:0). Отново Вейл беше точен за крайното 4:0 четвърт час преди края на мача, а с това оформи хеттрика си.

До края на мача нашите опитаха да стигнат поне до почетно попадение, но така и не намериха правилния път до гола и така загубиха тежко пред родна публика.

Българският тим слезе до четвъртото място в класирането с 3 точки от два мача (победа с 2:0 над Молдова в другата среща), докато уелсците са втори с 4 точки. Лидер е Швейцария с 6 точки, а Нидерландия е на третото място с 3 точки, но от един мач.

Следващият ни мач е на 8 октомври в София срещу последния тим в групата Гибралтар.

БЪЛГАРИЯ - УЕЛС 0:4
0:1 Джак Вейл (27'), 0:2 Уилиям Сас-Дейвис (42'), 0:3 Джак Вейл (50), 0:4 Джак Вейл (73')

Bulgarian Football Union - WikipediaБЪЛГАРИЯ: 12. Светослав Вуцов , 6. Виктор Попов (48'  Асен Дончев), 20. Симеон Петров, 4. Християн Петров, 16. Мартин Дичев, 14. Филип Кръстев (76'  Станислав Шопов), 5. Йоан Бауренски, 8. Илия Груев (76'  Димо Кръстев), 9. Мартин Петков, 10. Владимир Николов (59'  Димитър Тонев), 17. Мартин Минчев (46'  Митко Митков)

Wales - The Football Association of Wales, Ltd | 축구, 유럽 축구, 심볼УЕЛС: 1. Даниел Бардън, 3. Едуард Джоунс , 4. Уилиям Сас-Дейвис , 5. Морган Бойс, 2. Финли Стивънс, 11. Джоузеф Адамс (79'  Оуен Бек), 6. Даниел Уилямс, 8. Сам Боуен , 14. Самюел Пиърсън (79'  Найл Хъгинс), 9. Джак Вейл    (83'  Айзък Дейвис), 10. Рийс Хюз

Съдия: Висар Кастрати (Косово)
Стадион: "Славия", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия