Младежкият национален отбор по футбол на България загуби с 0:1 от Швейцария в четвъртия си двубой от квалификациите за европейско първенство. Съперникът вкара в края на първата част, когато се разписа Кастриот Имери, а попадението му се оказа единствено в мача.

Гостите първи стигнаха до голова възможност. Четвърт час след началото швейцарците организираха опасна контраатака. Ридер изведе Окафор, който обаче си поведе силно топката и беше изпреварен от вратаря на младите "лъвове" Дамян Христов.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 25-ата минута Имери центрира, Христов излезе неразчетено, но Виктор Попов успя да изчисти в корнер пред Ндойе да нанесе удар. В 34-ата България бе близо да отбележи. Симеон Петров от няколко метра прати топката над вратата. Гостите отговориха с отлична атака, но Окафор се размина с топката.

Три минути преди почивката гол на България бе отменен. Филип Кръстев стигна до аутлинията и отправи удар. Вратарят не се намеси както трябва и хлъзгавата топка се озова в мрежата му. Съдията обаче прецени, че в момента на удара топката напуснала терена, което бе много спорно.

Две по-късно гостите поведоха. Имери изпълни отлично пряк свободен удар и не остави шансове на Дамян Христов - 0:1.

Втората част започна с отлична намеса на Мартин Атанасов. Окафор се оказа сам срещу вратаря след грешка на Чернев. Футболистът на Славия обаче с чудесен шпагат успя да избие топката преди нападателят да шутира.

В 68-ата минута Христов се намеси добре след шут на Имери от пряк свободен удар. В 80-ата Чернев сбърка, което позволи на Окафор да му отнеме топката. Нападателят обаче реши да стреля без подготовка, но неточно.

Шест минути след това Ридер комбинира с Имери. Голмайсторът напредна и стреля в аут по диагонала. В продължението на мача шут на Попов излезе в корнер. След неговото изпълнение Петров опита задна ножица, но топката бе изчистена пред голлинията.

Въпреки загубата тимът ни остава втори в групата с две победи и две загуби от четири мача (6 точки), докато Швейцария е лидер с ри успеха и хикс (10 точки).

Следващият мач на нашите от групата е на 12 ноември като гост на Нидерландия.

БЪЛГАРИЯ (21) – ШВЕЙЦАРИЯ (21) 0:1
0:1 Кастриот Имери (45)

Bulgarian Football Union - HomeБългария: 12. Дамян Христов, 6. Виктор Попов, 20. Симеон Петров, 4. Атанас Чернев, 18. Димитър Стоянов, 14. Филип Кръстев (74 - Станев), 8. Илия Груев (74-Бауренски), 15. Мартин Атанасов, 19. Митко Митков (81 - Минчев), 9. Мартин Петков (62 - Ангелов), 10. Владимир Николов /к/
Резерви: 1. Виктор Николов, 2. Димо Кръстев, 5. Йоан Бауренски, 7. Станислав Шопов, 11. Мартин Минчев, 13. Кольо Станев, 16. Мартин Дичев, 21. Денислав Ангелов, 22. Асен Дончев.
Селекционер: Александър Димитров.

Swiss Football Association - WikipediaШвейцария: 1. Зайпи, 20. Омерагич, 4. Стергиу /к/ (46-Хусич), 5. Бурх, 17. Кроних, 8. Янкевиц, 6. Зоом, 22. Рийдер, 10. Имери (90 - Красники), 14. Ндойе (86 - Стойлкович), 7. Окафор (82-Амдуни)
Резерви: 21. Келер, 2. Хусич, 3. Око, 9. Стойлкович, 13. Адриан, 15. Барес, 16. Шюпбах, 18. Красники, 23. Амдуни
Селекционер: Мауро Лустринели.