Черно море победи с класическото 3:0 Черноморец (Поморие) в първата си контрола от лятната подготовка, играна на стадион "Черноморец" в Бургас.

Проверката бе изгледана от двукратния носител на "Златната обувка" Марио Жардел, който преди дни стана официално играч на Черно море. Половин час преди началото на контролата Супер Марио направи няколко обиколки на терена, но както по-рано ви информирахме, не взе участие в мача.

И трите гола паднаха след почивката. Разписаха се Румен Николов в 59-ата минута, Адемар в 71-ата и Даниел Георгиев в 78-ата. Следващата контрола на избраниците на Велизар Попов е в неделя - срещу новака в "А" група Видима-Раковски.

Съставът на Черно море: Пиргов, Маркес, Дяков, Домакинов, Бачев, Стоянов, Димитър Петков, Костадинов, Колев, Капитанов (Денчев, Ратников, Андреев, С. Александров, Тиаго, Трифонов, Ал. Александров, Димов, Милен Петков, Адемар, Георгиев, Атанасов и Николов, Маринов)