Черно море победи с 1:0 Локомотив (София) в мач от 12-ия кръг на "А" група. Единственото попадение на "Тича" реализира Марио Жардел. 37-годишният бразилец наказа Боян Пейков в 66-ата минута и донесе трите точки на "моряците", които вече имат 18 в актива си и се изкачиха на 9-ото място. Локо (Сф) пък остана с 22 точки, като пропусна да се изравни с Левски. Лидерът Литекс е с 25, а от 18:00 часа приема Славия.

В днешния мач дебют начело на Черно море направи Стефан Генов, който замени Велизар Попов след срамното поражение с 0:4 от Монтана преди седмица.

Играчите на Черно море и Локо (Сф) заложиха на силовия футбол на тежкия терен на "Тича". Първото по-сериозно голово положение бе малко преди почивката. Калоян Караджинов отправи далечен изстрел, топката рикошира в главата на Танко Дяков, след което се отби в напречната греда на вратата, пазена от Петър Денчев. Младият страж започна титуляр за "моряците", тъй като Илко Пиргов е наказан.

Секунди по-късно при едно разбъркване в наказателното поле на Локомотив остана съмнение за игра с ръка на футболист на гостите. Домакините претендираха за дузпа, но съдията Антон Генов не отсъди такава.

През второто полувреме "моряците" заиграха по-активно. В 61-ата минута Георги Божилов отстъпи мястото си на звездата Марио Жардел. Само след 5 минути на терена 37-годишният бразилец успя да се разпише във вратата на Боян Пейков, като това бе първото му попадение в "А" група. Сънародникът му Марко Тиаго центрира в наказателното поле на Локомотив, Дарко Савич увисна и оставеният непокрит около точката на дузпата Жардел засече топката с глава и я прати в мрежата на гостите, дори без да отскача - 1:0.

До края на мача "железничарите" натиснаха противника, но така и не успяха да вкарат попадение, въпреки че на терена бяха трима нападатели - Цветан Генков, Владимир Манчев и Дерек Асамоа.

За Локо (Сф) това бе четвърто поражение от началото на сезона в "А" група. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКО (Сф) 1:0
1:0 Марио Жардел (66)
cherno_more.JPG
ЧЕРНО МОРЕ:
1.Петър Денчев, 25.Сашо Александров, 6.Танко Дяков, 15.Александър Александров, 21.Георги Илиев, 4.Радослав Бачев (32-12.Марко Тиаго), 23.Даниел Георгиев, 10.Даниел Димов, 8.Дончо Атанасов (75-90.Румен Николов), 77.Йордан Юруков, 14.Георги Божилов (61-16.Марио Жардел)
Резерви: 79.Александър Краев, 12.Марко Тиаго, 5.Николай Домакинов, 28.Ели Маркес, 27.Даниил Ратников, 16.Марио Жардел, 90.Румен Николов
Треньор: Стефан Генов
loko_sofia.JPG
ЛОКО (Сф):
22.Боян Пейков, 17.Ивайло Димитров, 12.Дарко Савич, 11.Кристиян Добрев, 14.Милен Лахчев (67-37.Илиян Гаров), 15.Румен Горанов, 8.Светослав Дяков (71-77.Владимир Манчев), 18.Калоян Караджинов, 1.Дерек Асамоа, 21.Искрен Писаров, 9.Цветан Генков
Резерви: 84.Вато Милчев, 5.Георги Марков, 37.Илиян Гаров, 23.Иво Иванов, 25.Преслав Йорданов, 77.Владимир Манчев, 88.Владислав Романов
Треньор: Димитър Васев