Лидерът в "А" група Лудогорец (Разград) записа впечатляваща победа със 7:0 срещу молдовския Нистру в последната си контрола от подготовката в Турция. Любопитното беше, че проверката беше поверена на женска съдийска бригада от Украйна.

Попаденията за селекцията на Ивайло Петев вкараха Марселиньо, Мирослав Иванов, Емил Гъргоров, Димо Бакалов, Кристиан Кабаселе, Шоко и Георги Костадинов.

Лудогорец наложи натиск още от началото на мача и упражни натиск срещу съперника, заемащ 6-ото място в елита на Молдова. В 12-ата минута Витиня проби отляво, подаде на Марселиньо, който с премерен удар отдалеч откри резултата. Активната игра на българския тим продължи, но до нов гол се стигна чак в 36-ата минута. Йордан Минев центрира отдясно към Иван Стоянов, той продължи за Мирослав Иванов, който удвои - 2:0.

В 42-ата минута доста активният в днешния двубой Витиня направи поредния си рейд по лявото крило, нахли в наказателното поле и беше повален от противник. Съдийката от Украйна моментално наду свирката и посочи бялата точка. Емил Гъргоров реализира за 3:0.

През второто полувреме футболистите на Ивайло Петев значително намалиха оборотите, а всичко интересно се случи в последния четвърт час. Влезлият като резерва Димо Бакалов се разписа за 4:0 в 75-ата. Белгиецът Кристиан Кабаселе също се разписа в 80-ата минута, а в добавеното от украинката време Шоко и Георги Костадинов също наказаха Нистру и така се стигна до крайното 7:0 за Лудогорец.

Това беше едва втората проверка за лидера в "А" група по време на дългия лагер в Турция. Предишният успех на Лудогорец беше с 4:2 срещу украинския Таврия. Селекцията на Ивайло Петев записа още 4 равенства и 2 загуби.

ЛУДОГОРЕЦ - НИСТРУ (Молдова) 7:0
1:0 Марселиньо (12), 2:0 Мирослав Иванов (36), 3:0 Емил Гъргоров (42-дузпа), 4:0 Димо Бакалов (76), 5:0 Кристиан Кабаселе (80), 6:0 Шоко (90+1), 7:0 Георги Костадинов (90+2)