Миньор (Перник) победи с лекота с 3:1 аутсайдера София 2010. Мачът от 13-ия кръг на Югозападната "В" група се игра на обновения стадион в село Ковачевци заради наказанието с лишаване от домакинство на "жълто-черните".

Двубоят беше ръководен от женска съдийска тройка. Главен рефер бе Димитрина Милкова с асистенти Павлета Рашкова и Ирина Накева. Както е известно, преди няколко кръга рефери бяха атакувани в Перник, където по традиция мачовете протичат при нажежена обстановка.

"Съдийската комисия направи правилен ход, като прати женска бригада. Явно това е начинът мачовете на Миньор да минават без скандали. Милкова и колежите й се справиха перфектно", коментираха зрители на мача пред БЛИЦ.

Още до почивката Миньор подпечата успеха след голове на Томислав Павлов и Симеон Ганчев. През втората част във вратата на тима от София се разписа и резервата Денислав Балев. В последните минути Васил Иванов вкара почетен гол за гостите - 3:1.