Женският национален отбор на България по футбол допусна шестата си поредна загуба в Група Н на Световните квалификации, след като отстъпи с 0:2 на Турция.

Нашите момичета заемат последното 6-о място в групата без точков актив с голова разлика 1-22. Туркините са с 10 точки, заемайки 4-ото място, на 2 точки след 3-ия Сърбия и 3 точки след втория - Португалия.

Следващата среща на отбора, воден от Силвия Радойска, е на 12-и април в Брага срещу Португалия.

В състава се завърна най-добрата българска футболистка Симона Петкова, която доскоро лекуваше травма в глезена. Преди началото на срещата номер 1 за 2021 година Петкова получи своята награда. Статуетката й беше връчена от капитана на Локомотив (Пловдив) и двукратен победител при мъжете Димитър Илиев.

В първите 30 минути двата отбора създадоха по едно положение пред вратите, дошло за нашите момичета след изпълнение на фаул отстрани.

Срещата продължи равностойно, но 4 минути преди края на полувремето Едже Тюркоглу откри резултата. Берна Йеничери изрита топката  от фаул от своето поле, Елиф Кескин продължи топката назад, а Едже се възползва от неразбирателство в нашата защита и прати топката в българската врата – 0:1.

Минута преди края туркините стигнаха до друга възможност за гол, най-вече заради неразчетена изява на българската вратарка, но този път защитата изчисти топката в корнер.

Началото на второто полувреме беше равностойно, но след 55-ата минута туркините започнаха да държат повече топката и да атакуват. Удар на Едже Тюркоглу в 66-ата минута профуча край българската врата, а 10-ина минути след това Ебру Топчу затрудни максимално българската вратарка, но Роксана Шахънска се намеси смело.

В последните 10 минути двата отбора си си размениха по едно положение, като удар на българската резерва Юлиана Александрова профуча край гредата. Туркините стигнаха и до втори гол две минути преди края на редовното време, след като Ебру Топчу се възползва от неубедителна изява на българската вратарка и вкара топката във вратата.

Състав на България: Роксана Шахънска, Николета Бойчева, Яна Йорданова (78 – Юлиана Александрова), Яница Иванова, Нора Димитрова, Йоана Станкова (67 – Вероника Гоцева), Ева-Десислава Дюпюи (61 – Яна Динева), Ивана Найденова, Лора Петрова, Симона Петкова (61 – Полина Ръсина), Димитра Иванова (77 – Кристиана Караиванова)