Защитникът Даниел Златков дебютира с екипа на Макаби (Хайфа) в контролата срещу Динамо (Киев), завършила 2:2. Както е известно, бранителят на Миньор (Перник) кара проби в лидера в Израел.

Златков имаше трудна задача да пази звездата на украинския гранд Андрий Шевченко, който игра само през първото полувреме. Талантливият български бранител обаче свърши задачата си и не му позволи да вкара гол.

Динамо поведе с 2:0 още до 8-ата минута с две попадения на Андрий Ярмоленко. 21-годишният голаджия на украинците се възползва от разколебаните действия на Златков и останалите защитници на Макаби и набързо даде добър аванс на тима си, отбелязват медиите в Израел. Макаби обаче стигна до равенството с голове на Владимер Двалишвили в 31-ата минута и на 20-годишния Алекс Зехави в 75-ата.

Очаква се в близките дни ръководството на Макаби да обяви решението си и да стане ясно дали на Златков ще бъде предложен договор. /БЛИЦ