Днес бившият капитан на Левски Николай Тодоров, а и всички фенове на „сините“ имат пореден повод да си спомнят голяма победа в клубната история. Навършват се 24 години от знаменития гол на Кайзера във вратата на Глазгоу Рейнджърс в среща реванш от 1/16-финалите на Шампионската лига.

На 29 септември 1993 година шотландският гранд гостува на Националния стадион „Васил Левски“, след като е спечелил с 3:2 първия мач две седмици по-рано. В София Левски открива резултата чрез Наско Сираков в 36-ата минута, но точно преди почивката Дюрант с глава изравнява.

Победата на „сините“ е извоювана в последната минута на мача, когато Николай Тодоров с хубав далечен изстрел праща топката в горния десен ъгъл на вратата на Максуел. Така Левски елиминира Рейнджърс, а в следващия кръг доста трудно се дава на германския шампион Вердер.

Левски – Рейнджърс 2:1 (в първия мач 2:3)
1:0 Сираков (36), 1:1 Дюрант (44), 2:1 Тодоров (90)

Левски: Пламен Николов, Емил Кременлиев, Петър Хубчев, Цанко Цветанов, Александър Марков, Златко Янков, Даниел Боримиров, Наско Сираков, Георги Славчев, Николай Тодоров, Георги Иванов (57-Петре Григораш)
Треньор: Георги Василев

Рейнджърс: Алистър Максуел, Гари Стивънс, Фрейзър Уишарт, Ричард Гъф, дейв Макферсън, Стюърт Маккол, Тревър Стивън, Йън Фъргюсън, Йън Дюрант, Марк Хейтли, Дейвид Хейгъл
Треньор: Уолтър Смит