Септември загуби с 1:2 от Дунав Русе в среща от 29-ия кръг на втора лига.

Гостите вкараха два гола от дузпи през първото полувреме, като на два пъти Луис Пахама бе повален в наказателното поле от Иван Арсов. Мирослав Будинов пък беше безкомпромисен от бялата точка както в 25-ата, така и в 37-ата минута.

Осем минути след старта на втората част Мартин Тошев върна един гол (2:1), а до края домакините имаха куп възможности.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Четвърт час преди последния съдийски сигнал Септемри удари греда. Защитник на Дунав изби топката, но тя стигна до Айкут Рамадан. Халфът стреля с едно докосване от границата на наказателното поле, но фалцовият му изстрел срещна напречната греда.

Последните 5 минути от редовното време бяха много интензивни. Първо Жан Пиер Да Силва удари греда, след което последва корнер. След центрирането се стигна до още една греда, топката беше изчистена, а впоследствие Захари Атанасов се хвърли грубо в краката на Луис Пахама. Съдията не се поколеба и веднага вдигна червен картон.

Изгонени бяха още човек от щаба на Септември и лекарят на тима.

Пет кръга преди края лидер е Спартак Варна и 60 точки, следва Септември с 57 и Марек с 53. Четвърти е Монтана с 50, а пети Добруджа с 49. Дунав е на 10-а позиция с 39.