Съперниците в Югоизточната Трета лига Розова долина (Казанлък) и Созопол завършиха 2:2 в контролна среща. Проверката се игра на модерния и отлично поддържан стадион в Твърдица и беше ръководена от местния съдия Валентин Станчев.

Футболистите на Созопол изпуснаха победата, след като водеха с две попадения 15 минути преди края. Леко отпускане на възпитаниците на треньора Маргарит Димов и грешки в отбрана позволиха на "розите" да се доберат до равенство 2:2. Пламен Колев намали в 80-ата минута, а юношата на Черноморец (Бургас) Михаел Лалев (роден 1997 година) оформи крайното 2:2 две минути преди края на срещата с боц от границата на наказателното поле.

Преди това точни за Созопол бяха Венцислав Гюзелев в 18-ата минута и Живко Димов в 51-ата.

Днес Созопол ще играе контрола с Поморие - от 19:30 часа на стадион "Арена Созопол".