Лидерът в Югозападната „В” група Пирин (Благоевград) загуби от втородивизионния гръцки Етникос Газорос с 3:4 в зрелищна контрола, играна в Серес. Както е известно, тази неделя "орлетата" ще запишат служебна победа, тъй като Септември (Сф) официално се отказа от участие в първенството. В следващия кръг Пирин приема на своя стадион втория в класирането Оборище (Панагюрище), а контролата с гърците беше като генерална репетиция за тежкия двубой.

Възпитаниците на Йордан Самоковлийски водеха с 3:2 на почивката срещу Етникос Газорос, но допуснаха обрат.

Головата машина на тима от Благоевград Владислав Златинов се разписа на два пъти, а третото попадение за „орлетата” беше автогол.

През второто полувреме треньорът на Пирин направи пет смени и това се отрази на играта на тима.

Съставът на Пирин (Бл)
: Бахтарлиев, Башлиев, Стоев, Бачев, Георгиев, Попев, Илиев, Хаджииванов, Коцев, Благо и Златинов. След почивката се появиха още Димитров, Спириев, Тасев, Стойков, Гущеров, Шумантов, Ласков и Мадолев.