Много голове паднаха в първите четири мача от петия кръг във Втора лига. Марица и Черноморец направиха зрелищно равенство 3:3. Гостите от Бургас стигнаха до точката след попадение на Живко Петков в края на мача в Пловдив.

В началото Марица поведе чрез Дейвид Ифенаий в осмата минута, след което Черноморец осъществи обрат. Точни за гостите бяха Тодор Чаворски в 12-ата и Даниел Иванов в 16-ата минути. Последваха два гола на Валери Домовчийски и Марица също направи обрат - 3:2. В края обаче домакините изпуснаха победата след гол на нападателя Живко Петков - 3:3

ВТОРА ЛИГА - 5 КРЪГ

13 август (неделя), 18:00 часа
Дунав (Русе) - Янтра (Габрово) 0:3
0:1 Даниел Младенов (48), 0:2 Даниел Младенов (50), 0:3 Петър Вуцов (61)

Марица - Черноморец (Бургас) 3:3
1:0 Дейвид Ифенаий (8), 1:1 Тодор Чаворски (12), 1:2 Даниел Иванов (16), 2:2 Валери Домовчийски (43), 3:2 Валери Домовчийски (65), 3:3 Живко Петков (85)

Септември (София) - Спортист (Своге) 2:1
0:1 Мартин Кръстев (30), 1:1 Ивайло Михайлов (39), 2:1 Христо Иванов (90+5)

Струмска слава (Радомир) - Спартак (Плевен) 2:0
1:0 Антонио Ласков (3-дузпа), 2:0 Янев (90)

13 август (неделя), 19:00 часа