„Пирин 2001“ направи 3:3 срещу „Левски“ в среща от поредния кръг на елитната група до 17 години.

Двубоят на базата в Покровник бе изпълнен с драматични обрати. Най-напред Аспарух Смилков откри за „Пирин 2001“. От началото на шампионата той се разписва във всяка среща на малките благоевградчани, въпреки че е 1 година по-малък от съотборниците си. Божидар Краев изравни за „Левски“ малко преди края на първото полувреме, пише “Е-79”.

След почивката Галин Ташев даде преднина на сините, а Аспарух Шамкалов върна интригата като изравни резултата. „Левски“ успя да поведе отново с гол на Георги Йомов. 10 минути преди края на мача дойде и голямата драма. Вратарят на сините Стоян Деспотов направи дузпа и получи директен червен картон. Тъй като сините бяха направили четирите разрешени по правилник смени, в рамката на вратата застана капитанът и юношески национал Стефан Аличков. Той обаче не успя да парира удара на Красимир Узунов и срещата завърши 3:3.