Звездният отбор, който спечели бронзовите медали на Световното в САЩ, се поздрави с нова победа. На 15-ата годишнина от класирането на полуфинал, четата на Димитър Пенев победи сборен отбор на Сливен с 5:3.

Мачът започна зле за бившите национали, като железният Трифон Иванов вкара автогол във вратата на капитана Борислав Михайлов. Красимир Балъков изравни след точен удар с глава. Сливен отново поведе с отлична изява на легендата на тима Живко Келепов. Спорна дузпа преди почивката даде съдията в полза на Наско Сираков. Балъков бе безкомпромисен за 2:2.

След почивката Фреди Бобич вкара гол за сборния отбор, който поведе с 3:2, но Петър Михтарски възстанови равенството. Впоследствие Даниел Боримиров даде преднина за Пеневата чета.  Малко след това отново Борето оформи крайното 5:3 след пас на Наско Сираков.

Настроението в срещата бе повече от приповдигнато. Ивайло Йорданов бе на вратата на героите през второто полувреме и пусна само един гол. За Сливен играха президентът на Локо (Сф) Николай Гигов и бившият немски национал Фреди Бобич, който работи с Балъков в Черноморец. В отбора бяха още Илиян Василев, Велиан Парушев, Тодор Киселичков, Дончо Донев, Гошо Гинчев, Живко Келепов.

Съставът на героите от САЩ: Борислав Михайлов-к, Петър Хубчев, Николай Илиев, Трифон Иванов, Цанко Цветанов, Златко Янков, Йордан Лечков, Красимир Балъков, Наско Сираков, Ивайло Йорданов, Емил Костадинов (Пламен Николов, Даниел Боримиров, Ивайло Андонов, Петър Михтарски)
Треньор: Димитър Пенев