Женският национален отбор по футбол на България започна с победа участието си в Лигата на нациите, след като записа успех с 1:0 над Северна Македония като гост.

„Лъвиците“ влязоха в двубоя агресивно от първите минути, като осъществиха поредица от опасни атаки, които още в 4-тата минута дадоха резултат. След отлично центриране на Александра Янева от ляво, топката беше засечена от Йоана Станкова, която откри резултата. С гол аванс, българският тим продължи да бъде по-офанзивният на терена, но до края на полувремето резултатът остана 0:1.

През второто полувреме срещата продължи динамично, двата отбора демонстрираха борбеност и стремеж към гола, но множеството пропуски попречиха на България да достигне по-изразителна победа. Двубоят срещу Северна Македония беше първият в Лига С, група 5 от дебютното издание на новия турнир на УЕФА. На 26 септември от 18:00 ч. България ще домакинства на Косово на стадион „Локомотив“ в град Пловдив.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 11. Кристина Караиванова, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова (К), 4. Мариела Недева, 22. Ивана Найденова, 9. Лора Петрова (80‘ 2. Николаета Бойчева), 19. Йоана Станкова, 14. Димитра Иванова (88‘ 21. Александра Сергеева), 7. Евдокия Попадинова (79‘ 17.Симона Петкова), 13. Александра Янева (45‘, 15. Катрин Караджов)