На днешния 16 април 2003 година е може би един от най-кошмарните мачове на ЦСКА срещу "Левски". Двата тима се срещат в първи полуфинал за Купата на България на стадион "Българска армия". "Червените" имат огромен превес, създават чисти голови положения, португалецът Брито удря греда, а съдиите отменят гол на Емил Гъргоров. В даденото допълнително време резервата за "Левски" Мануел Мендоса вкарва победното попадение, с което донася и класирането на финал, тъй като реваншът завършва наравно 0:0.

Пропуски за ЦСКА през първото полувреме правят Фабио Лима, Емил Гъргоров, както и Мукаси. В 56-ата минута Брито стреля в гредата, а малко след това е отменено и попадението на Бадема, който е изведен зад защитата от Мукаси. В последните секунди вратарят на ЦСКА Стоян Колев излиза неразчетено извън наказателното поле, Станислав Ангелов стига първи до топката и я прехвърля в полето, където Мендоса надскача Шакири и с глава реализира. С единствения си гол еквадорецът влиза в "червено-синия" фолклор.

Треньорът на "Левски" Георги Тодоров не може да разчита на контузените Георги Чиликов и Саша Симонович и в атака залага на...Георги Марков. Той обаче не се справя и още на почивката е заменен от Марсело Вава.

ЦСКА - "Левски" 0:1
0:1 Мануел Мендоса (90)