Преди 19 години България побеждава с 2:1 Франция насред "Парк де Пренс" в Париж в решителна световна квалификация, а герой в срещата е Емил Костадинов, който след това е наричан Екзекутора на “петлите”. Това е един от най-великите мачове в историята на футбола ни. Воденият от Димитър Пенев тим стига до успеха, който ни класира на световното първенство в САЩ за сметка на "петлите".

Двубоят тръгва зле за България, тъй като Ерик Кантона открива резултата в полза на Франция в 32-ата минута. Емил Костадинов изравнява в 37-ата, след като засича с глава центриране на Красимир Балъков от ъглов удар. Секунди преди да изтече 90-ата минута Балъков намира Любослав Пенев по дясното крило, а Любо хвърля брилянтен пас към Костадинов. Емо поема чудесно топката и с феномален шут я забива под горната греда - 2:1 за България!

Следва едно лудо и изпълнено с позитивни футболни емоции за българите лято. На световното първенство през 1994 г. националният отбор стига до четвърто място, след като тръгва със загуба срещу Нигерия. Следват победи над Гърция и Аржентина, отстраняване на Мексико след дузпи и елиминиране на актуалния по това време световния шампион Германия. На полуфинала губим от Италия, а в мача за третото място отстъпваме на Швеция.

17 ноември 1993 г.
ФРАНЦИЯ – БЪЛГАРИЯ 1:2
1:0 Ерик Кантона (32), 1:1 Емил Костадинов (37), 1:2 Емил Костадинов (90)

ФРАНЦИЯ: Бернар Лама, Марсел Десаи, Еманюел Пти, Ален Рош, Лоран Блан, Пол льо Гуен, Дидие Дешан, Рейнал Педрос, Франк Созе (80- Венсан Герен), Жан-Пиер Папен (72-Давид Жинола), Ерик Кантона

БЪЛГАРИЯ: Борислав Михайлов, Емил Кременлиев, Трифон Иванов, Петър Хубчев, Цанко Цветанов (81- Даниел Боримиров), Красимир Балъков, Йордан Лечков (81- Петър Алекандров), Златко Янков, Емил Костадинов, Любослав Пенев, Христо Стоичков.

Стадион: “Парк де Пренс” – 50 000 зрители
Съдия: Лесли Мотръм (Шотландия)

Как падат головете:
32 мин. Папен сваля с глава топката към Ерик Кантона, който с плътен удар вкарва за французите - 1:0

37 мин.
Балъков центрира от корнер отляво на вратаря Лама, Емил Костадинов скача чудесно и с глава изравнява резултата – 1:1

90 мин.
Фаул за домакините вляво от българската врата. Жинола не успява да центрира добре, топката попада в Кременлиев, който подава на Балъков. Краси намира Любослав Пенев по дясното крило, а Любо хвърля брилянтен пас към Костадинов. Емо поема чудесно топката и с феномален шут я забива под горната греда – 1:2.