ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Англия и Колумбия играят днес от 21:00 часа един срещу друг в осминафинал на световното първенство по футбол в Русия.

Двата тима имат общо пет мача, като само един е на световно първенство. Той е на 26 юни 1998 година в Ланс (Франция). Двата тима се изправят в директен спор за преодоляване на групата. Преди двубоя и англичани, и колумбийци имат по три точки, лидер е Румъния с 6, която вече е победила и двата отбора.

На трибуните в Ланс е принц Чарлз. Англичаните водени от Глен Ходъл стигат до успеха с 2:0. В 20-ата минута Дарън Андертън открива резултата с мощен удар, след като преди това защитник на Колумбия изчиства топката точно на крака му. В 29-ата минута Дейвид Бекъм покачва резултата на 2:0 след изключително изпълнение от пряк свободен удар. Любопитното е, че това е първо попадение на Бекъм, който тогава е на 23 години, за националния отбор на Англия.

В състава на Колумбия личат имената на капитана Карлос Валдерама, както и резервата Хамилтон Рикард, който години след това игра в ЦСКА.

След успеха Англия излезе от групите, но отпадна още на осминафиналите от Аржентина след изпълнение на дузпи.