Помните ли Петър Витанов? Той беше част от ЦСКА в края на 80-те и началото на 90-те. Четири пъти е наказвал Левски – по два гола в два мача. Първите му попадения са красиви и по-старите „червени” фенове няма да ги забравят. Именно на днешния ден – 11 май, през 1988 година Витанов се развихря във финала за Купата на България срещу Левски. ЦСКА печели с 4:1 и ликува с трофея, а Патрика, както го наричаха, вкарва третия и четвъртия гол.

Преди това Христо Стоичков открива резултата в началото на мача. Малко след това Николай Илиев изравнява с глава, но в края на полувремето е отсъдена дузпа за ЦСКА, реализирана от Любослав Пенев.

Пет минути преди края с два снаряда (85 и 89) Витанов оформя крайния резултат.

50 хиляди зрители на Националния стадион виждат най-убедителната победа на „червените” срещу вечния си съперник във финален мач за Купата.

На 7 април 1990 година, когато дербито за първенство завършва 2:2, Петър Витанов вкарва още два гола в „синята” врата.

11 май 1988, Финал Купа България
ЛЕВСКИ – ЦСКА 1:4

0:1 Стоичков (7), 1:1 Н. Илиев  (13), 1:2 Л. Пенев (41-дузпа), 1:4 Витанов (85, 89)
ЛЕВСКИ: Борислав Михайлов, Кирил Вангелов  (46 – Сашо Начев), Красимир Коев, Петър Петров,  Николай Илиев, Стоил Георгиев,  Динко  Господинов, Наско Сираков, Петър Курдов (68 – Росен Крумов), Георги Йорданов, Божидар Искренов.  Треньор: Васил Методиев.
ЦСКА: Румен Апостолов, Недялко Младенов, Александър Александров, Александър Чавдаров, Сашо Борисов, Костадин Янчев, Емил Костадинов (89 – Дончо Донев), Христо Стоичков, Любослав Пенев,  Петър Витанов, Ивайло Киров. Треньор: Димитър Пенев.