„Само за три минути нашите нанесоха своя невероятен, своя изключителен удар“, това възкликва коментаторът Борис Касабов след гола на Йордан Лечков във вратата на Бодо Илгнер на „Джайънтс Стейдиъм“ в Ню Йорк.

1/4-финалният двубой на световното първенство в САЩ от 10 юли 1994 г. остава в историята не само на българския, но и на световния футбол. Един български отбор, който се класира за мондиала в последния момент и който стартира с тежка загуба от Нигерия (0:3), сензационно детронира световния шампион.

Германците поведоха с гол от дузпа на Лотар Матеус в 48-ата минута. Наказателният удар е отсъден за нарушение на Лечков срещу Юрген Клинсман. Четвърт час преди края на мача Христо Стоичков изравни от фаул, а немският вратар Бодо Илгнер не мръдна при прецизния удар на българската звезда.

Три минути след това германският тим беше поставен на колене. Златко Янков центрира отдясно, а Йордан Лечков с летящ плонш изпревари Томас Хеслер и с глава заби топката неспасяемо във вратата на немците. Така България за първи път в историята си се класира за полуфиналите на световно първенство, а хората в страната отново бяха по улиците и празнуваха, развявайки националните знамена.

Така се изпълни заканата на Христо Стоичков пред германска телевизия в дните преди мача. Камата в характерния си стил край басейна на българските национали заяви: "Айнс, цу цвай, цу драй, цу дрън!"