Реал (Мадрид) приема Манчестър Сити в полуфинален реванш на Шампионската лига, след като преди седмица двата тима завършиха при нулево равенство на „Етихад Стейдиъм“ в Манчестър.

Историята познава осем случая, в които Реал (Мадрид) прави нулево равенство като гост в елиминационна фаза на евротурнирите. Седем пъти „белият балет“ продължава напред след подобен резултат в първия мач, а само един път отпада. Изключението е преди 25 години, когато „Кралският клуб“ губи с 1:3 като домакин на Спартак (Москва) на четвъртфиналите на КЕШ, след като Емилио Бутрагеньо открива резултата за испанския гранд в 10-ата минута, но до края на първото полувреме Дмитри Радченко се разписва два пъти, а през второто полувреме е точен и Валери Шмаров.

В останалите случаи Реал (Мадрид) продължава напред в евротурнирите след нулево равенство в първия мач като гост. В четири от седемте случая „белият балет“ достига до финал, но печели само първият от тях. Това е през сезон 1958/59 на КЕШ, когато на финала е победен Реймс (2:0). Следват три загубени финала. Уточнението е, че през сезон 1970/71 Реал (Мадрид) прави два пъти нулево равенство като гост в първия мач и впоследствие стига до мач за трофея. През 1971 г. „кралският клуб“ отстъпва на Челси на финала на КНК след 1:1 и 2:1 в преиграването.

През 1972/73 Реал (Мадрид) елиминира Динамо (Киев) на четвъртфиналите на КЕШ, но на полуфиналите е спрян от Аякс. През 1981 г. „белият балет“ стига до финала за КЕШ, след като на четвъртфиналите прави 0:0 като гост на Спартак (Москва) и печели с 2:0 у дома. В спора за титлата испанският гранд отстъпва на Ливърпул. Две години по-късно „Кралският клуб“ елиминира Бая Маре в първия кръг на КНК след 0:0 в Румъния и 5:2 на „Сантяго Бернабеу“, а на финала губи с 1:2 след продължения от Абърдийн на Алекс Фъргюсън.

Последният случай, когато Реал (Мадрид) направи нулево равенство като гост в първия мач от елиминационна фаза на евротурнирите – беше през миналия сезон. Тогава „белият балет“ завърши 0:0 на „Висенте Калдерон“ срещу Атлетико, а на реванша спечели с 1:0. На полуфиналите „белият балет“ беше елиминиран от Ювентус.

До този сезон Манчестър Сити само веднъж в историята си беше правил нулево равенство у дома в първия мач от елиминационна фаза в Европа. Това се случа през сезон 1968/69 на КЕШ. На реванша „гражданите“ губят с 1:2 гостуването си на Фенербахче и отпадат от турнира.