Южноамериканските фенове са известни със своите емоционални реакции при успехите и загубите на своите отбори. Не правят изключение и аржентинските запалянковци.

Точно пред 20 години те ляха сълзи заради отпадането на „гаучосите“ от световното първенство във Франция. Това стана заради един от най-красивите голове в историята на мондиалите. Автор на попадението беше Денис Бергкамп в 90-ата минута за победата на Холандия с 2:1 на Четвъртфиналите.

Срещата започна ударно. Патрик Клуйверт открива ударно в 12-ата минута, но пет минути по-късно Клаудио Лопес-Въшката изравнява, пращайки топката между краката на Едвин ван дер Сар.

През втората част двата тима остават с по 10 души. Артур Нуман е отстранен заради два жълти картони, а Ариел Ортега получава червен картон за удар при спряла игра срещу вратаря на Холандия.

В самия край на мача дълъг диагонален пас на Яп Стам е овладян от Денис Бергкамп в наказателното поле на Аржентина, освобождава се от опеката на Аяла и от малък ъгъл с фалцов удар с десния крак праща топката в обратния ъгъл на вратата на Карлос Роа.

Така Холандия се класира за полуфиналите, където губи от Бразилия след изпълнение на дузпи, а в мача за третото място записва загуба с 1:2 от Хърватия.

ХОЛАНДИЯ – АРЖЕНТИНА 2:1
1:0 Патрик Клуиверт (12), 1:1 Клаудио Лопес (17), 2:1 Денис Бергкамп (90)

Холандия: Едвин ван дер Сар, Михаел Райцигер, Яп Стам, Франк де Бур, Артур Нуман, Вим Йонк, Роналд де Бур (64-Марк Овермарс), Денис Бергкамп, Патрик Клуйверт, Филип Коку, Едгар Давидс
Селекционер: Гуус Хидинк

Аржентина: Карлос Роа, Роберто Аяла, Хосе Чамот (89-Абел Балбо), Матиас Алмейда (68-Маурисио Пинеда), Роберто Сенсини, Клаудио Лопес, Диего Симеоне, Габриел Батистута, Ариел Ортега, Хавиер Санети
Селекционер: Даниел Пасарела