На днешния 10 март през 1993 година Христо Стоичков става първият български футболист, който печели Суперкупата на Европа. Носителят на КЕШ за 1992 година Барселона побеждава с общ резултат от двата финала 3:2 носителя на КНК Вердер. Първият финален двубой се играе на 10 февруари 93-та на "Везерщадион" и завършва наравно 1:1. Стоичков е титуляр и играе цял мач, а Алофс и Салинас се разписват за двата тима.

Реваншът е на "Камп Ноу" на 10 март. Стоичков открива резултата в 32-ата минута. Камата се разписва от пряк свободен удар. За пореден път българинът доставя миг магия на феновете с блестящото си изпълнение. Преди това, в 30-ата, вратарят на Вердер Оливер Рек получава директен червен картон и треньорът Ото Рехагел прави принудителна смяна, като вади Томас Шааф, за да пусне резервния вратар Гунделах. Все пак в 41-ата минута Руфър изравнява от дузпа. Гойкоечеа донася победата на каталунците с попадение за 2:1 в 48-ата минута.