На този ден преди 17 години ЦСКА побеждава "Левски" с 1:0. Вечното дерби влиза в историята с най-бързия гол, реализиран в 36-ата секунда от нападателя на "червените" Димитър Иванов. След центриране отдясно Димитър Иванов първо стреля в горната греда, топката се връща в него и пак с глава пронизва Димитър Иванков. Ранният гол хвърля в шок Левски, който така и не може да стигне до чиста голова ситуация. Серж Йофу опитва да раздвижи атаката, но без успех.

В 50-ата минута хазартна проява на навършващия в този ден 24 години вратар на Левски Иванков предоставя отличен шанс за Бербатов. Младокът обаче не успява да порази вратата. В 79-ата минута Иванков фаулира влезлия като резерва в ЦСКА Асен Букарев. Белгийският съдия Мишел Пиро дава дузпа за "червените", но Милен Петков праща топката в левия страничен стълб.

7_2.jpgЗа първи път след тригодишно прекъсване дербитата се връщат на клубните стадиони. Вече има и квота за феновете. В края на двубоя "сините" ултраси започват да чупят масово седалки в сектора за гости и да ги хвърлят по пистата.

ЦСКА - Левски 1:0
1:0 Димитър Иванов (36-а секунда)