Христо Стоичков е най-успешният български футболист. Преди 20 години той печели втория континентален трофей в кариерата си след КЕШ през 1992 г.

На 10 март 1993 г. Барселона побеждава Вердер с 2:1 във финален реванш за Суперкупата на Европа, след като месец по-рано двата тима са направили 1:1 на “Везерщадион” с голове на Хулио Салинас (Барселона) и Клаус Алофс (Вердер).

На “Камп Ноу” Стоичков открива резултата в 32-ата минута с точно изпълнение на фаул, но девет минути по-късно Вердер изравнява. Уинтън Руфър се разписва от дузпа, отсъдена за фаул на вратаря Андони Субисарета срещу Дитер Айлтс.

Малко след почивката Стоичков е в основата и на втория гол за Барселона. Българинът пробива отляво и пробва диагонален удар, но Ханс-Ярген Гунделах парира. Топката е достигната от Андони Гойкоечеа, който я праща в мрежата.

10 март 1993 г.
Барселона – Вердер 2:1
(1:1 в първия мач)
1:0 Христо Стоичков (32), 1:1 Уинтън Руфър (41-дузпа), 2:1 Андони Гойкоечеа (48)

Барселона: Андони Субисарета, Алберт Ферер, Роналд Куман, Еузебио Сакристан, Мигел-Анхел Надал, Хосеп Гуардиола (79-Хулио Салинас), Хосе-Мари Бакеро (50-Чики Бегиристайн), Гийермо Амор, Андони Гойкоечеа, Михаел Лаудруп, Христо Стоичков

Вердер: Оливер Рек, Томас Волтер, Улрих Боровка, Руне Братсет, Торстен Легат (77-Клаус Алофс), Томас Шааф (30-Ханс-Ярген Гунделах), Дитер Айлтс, Марко Боде, Андреас Херцог, Бернд Хобш, Уинтън Руфър