Пари Сен Жермен няма да се изправи за първи път срещу български отбор тази вечер, когато е мачът с Лудогорец. През есента на 1982 година френският тим дебютира в европейските клубни турнири, а жребият го изправя срещу Локомотив (София). Сблъсъците между двата тима са за КНК, а първата среща е в София.

В състава на парижани блестят много звезди, най-известните от които са Доминик Рощо, Луис Фернандес и аржентинецът Освалдо Ардилес, станал световен шампион през 1978 година.

На националния стадион „Васил Левски” идват едва 18 000 зрители. Мачът започва по чудесен начин за столичните „железничари”. Те притискат своя съперник в собствената му половина, създавайки няколко чисти ситуации. Така се стига до 18-ата минута, когато след корнер, изпълнен  от Валери Дамянов, Петър Миланов се извисява над всички с красив удар с глава изпраща топката в левия ъгъл на вратаря Баратели – 1:0.

В 32-ата минута обаче капитанът на Локомотив (София) Венцислав Арсов получава контузия и принудително е заменен. Всъщност, той започва двубоя на обезболяващи инжекции, тъй като има остри болки в коляното. Болежките се засилват и опитният футболист няма как да продължи двубоя.

В началото на второто полувреме ПСЖ има два отлични шанса да изравни, но те са пропилени от Доминик Рощо и Освалдо Ардилес. В края на срещата Локо изпуска да увеличи аванса си, след като плътен удар на Бойчо Величков преминава на сантиметри от вратата на гостите.

На реванша в Париж след две седмици Пари Сен Жермен печели с категоричното 5:1. Не и обаче с помощта на съдията. Домакините повеждат в началото след попадение на Токо, но в 49-ата минута Марчо Богданов изравнява. В средата на втората част капитанът на ПСЖ Доминик Батне прави 2:1. При този резултат предимството е на страната на българите заради гола им на чужд терен. 15 минути преди края обаче австрийският съдия Брумайер показва пресилен втори жълт картон на Владимир Лалов и Локо остава с десет души на терена. Това е добре-дошло за домакините, които набързо вкарват още три гола чрез Н’Гом, Лемул и отново Токо. БЛИЦ СПОРТ