Точно преди 30 години – на 13 май 1987-а, ЦСКА бие Левски на финала за Купата на България. „Червените” тотално надиграват вечния си съперник, но печелят само с 2:1.

Още от самото начало те взимат инициативата и създават  доста положения пред „синята” врата. Натискът им дава резултат, като само в рамките на 6 минути ЦСКА поставя Левски на колене.

Най-напред в 33-ата минута Емил Костадинов пробива по крилото и центрира към наказателното поле, където Ивайло Киров засича подаването и праща топката във вратата на Борислав Михайлов – 1:0.

След това в 39-ата минута след перфектен пас на Стоичков с хубав шут Любослав Пенев прави  резултата 2:0.

През първото полувреме ЦСКА отправя 12 удара към вратата на вечния си  съперник, докато тези на Левски на само два.

След почивката символичните гости  връщат едно попадение чрез Руси Гочев, но няма сили за нещо повече. „Армейците” имат още положения, но  ги пропиляват.

Мача пропуска Наско Сираков, който е наказан. На терена обаче са други  лидери на тима – най-вече Божидар Искренов, но те не успяват да затруднят „червената” отбрана и Георги Велинов.
Така ЦСКА логично печели Купата на България, а в края на месец май триумфира и като шампион с нов успех срещу Левски – 1:0.