На този ден през 1988 година ЦСКА разбива с 5:0 словашкия Интер Братислава в 1/16-финал за КНК. В първия двубой „червените“ са спечелили и в Братислава с 3:2 и с общ резултат 8:2 се класират за осминафиналите. Това е началото на дългия поход към полуфиналите, на които ЦСКА се изправя срещу Барселона.

Ето какво пише в официалната програма преди първия двубой между ЦСКА и Интер Братислава на 7 септември. „В нощта на седми срещу осми септември хиляди любители на футбола въздъхнаха. Все пак след три поредни загуби в европейските клубни турнири дойде една радостна вест. Тя долетя от столицата на Словакия – Братислава, където футболистите на ЦФКА Средец играха срещу един отбор, който носи може би най-дългото име в Европа в момента – съставът на местния „Интернационал Словнефт при заводите за тежко машиностроене“. Или, както е прието съкратено да се нарича – Интер.

На реванша „червеният“ ураган започва още в 1-ата минута, когато Багин фаулира Пенев и потърпевшият реализира отсъдената дузпа. После Гетов подава към Стоичков за втория гол, а той, от своя страна, помага с пас за Костадинов за третия. В 21-ата минута Пламен Гетов покачва на 4:0, а Емил Костадинов довършва гостите за 5:0 в 38-ата минута. „Доволен съм от първото полувреме и крайния изход. Длъжни сме да играем още по-добре“, казва Димитър Пенев след мача.

5 октомври 1988 година, КНК, реванш
ЦСКА – Интер Братислава 5:0
1:0 Любослав Пенев (1-дузпа), 2:0 Христо Стоичков (3), 3:0 Емил Костадинов (12), 4:0 Пламен Гетов (21), 5:0 Емил Костадинов (38)