Берое приема Славия в мач от 19-тия кръг на "А" група. Двубоят е в събота (30 март) от 18:00 часа в Стара Загора.

Срещата даде повод в рубриката БЛИЦ Архив да върнем лентата назад повече от 20 години. Годината е 1992-ра, 14 март, а заралии гостуват в София. Двубоят започва нервно, до почивката изобилстват здравите влизания и единоборствата. На полувремето треньорите на двата тима допълнително нахъсват играчите си за победа.

През втората част влизанията стават все по-остри, а съдията Димо Стоев буквално изпуска мача. След всяко спиране на играта следват сблъсъци, ругатни и дърти псувни. Стоев залага на жълтите картони, но и това не стига, за да овладее страстите.

След няколко мелета идва и най-комичният момент.

Играч на Славия извършва фаул в нападение, а бранителят на Берое Енгибар Енгибаров полудява. Той решава да накаже съперника за дързостта и го преследва близо 50 метра по терена, преди да го пресрещне група футболисти на Славия.

Енгибаров обаче не се плаши и подкарва съперниците по ред на номерата. Най-потърпевши от ударите му са братята Евгени и Йордан Маринови, но като цяло четирима играчи на "белите" се озовават на земята след мощните тупалки на Енги. В мелето се включват и останалите играчи на двата отбора, а Стоев е безсилен. В крайна сметка страстите утихват, а червени картони получават Евгени Маринов от Славия и Йордан Митев от Берое. Най-дейният в мелето - Енгибар Енгибаров, минава между капките и доиграва срещата.

В крайна сметка мачът завършва 1:1 с голове на Пенев в 70-ата минута от дузпа и на Димитър Трендафилов в 75-ата минута.

СЛАВИЯ - БЕРОЕ 1:1
1:0 Ив. Пенев (70-дузпа), 1:1 Димитър Трендафилов (75)

СЛАВИЯ: Ивко Ганчев, Емил Кременлиев, Евг. Маринов, Анг. Костадинов, Ив. Венков, Ив. Пенев, П. Пенев (63 - Ил. Караделиев), Й. Маринов, Т. Праматаров, Ил. Груев (78 - Ив. Миланов), Ив. Йотов

БЕРОЕ: В. Грудев, Енг. Енгибаров (84- Андр. Атанасов), Ст. Стойков, В. Сивриев, Ст. Бачев, В. Велков, Й. Митев, Г. Гинчев, Д. Трендафилов, Г. Господинов (67- В. Шишков), Д. Сивов