Бостън Селтикс би Маями Хийт с 97:81 и намали изоставането си на 1:2 победи в полуфиналната серия от плейофите в Източната конференция на НБА.

Домакините изоставаха с 44:46 на почивката, но след серия от 16:4 точки в началото на третата част стигнаха до обрат и до края на мача не допуснаха съперника да приближи на по-малко от 8 точки.

Кевин Гарнет се отличи с 28 точки и 14 борби за успеха, Пол Пиърс добави 27 точки, а Рей Алън завърши с 15 точки. За гостите от Маями Дуйен Уейд беше най-полезен с 23 точки, а звездата Леброн Джеймс завърши със скромните за неговите стандарти 15 точки и 7 борби.

Запад Мемфис надделя над гостуващия Оклахома Сити със 101:93 след продължение и поведе с 2:1 победи в полуфиналната серия.

Зак Рандолф завърши с 21 точки и 21 борби, а Майк Конли и резервата О’Джей Майо добавиха по 18 точки за успеха. За Оклахома най-полезен беше Ръсел Уестбруук с 23 точки и 12 асистенции. Кевин Дюрант се отличи с 22 точки.