Бостън Селтикс победи като гост Кливлънд Кавалиърс със 104:86 във втория мач между двата тима от полуфиналите на Източната конференция в НБА. Така резултатът в серията вече е 1:1, а третата среща е в петък в Бостън.

Най-резултатен за Бостън бе Рей Алън, който завърши с 22 точки и 7 борби. Кевин Гарнет също се представи на ниво и отбеляза 18 точки. Леброн Джеймс вкара 24 за Кливлънд.

Стив Неш реализира 33 точки и направи 10 асистенции при победата на Финикс Сънс над Сан Антонио със 111:102 в първия мач от полуфиналната серия в Западната конференция. Неш се завърна в игра след тридневна почивка заради контузия на бедрото.

За Финикс Джейсън Ричардсън се отчете с 27 точки, а Амар Студемайър добави 23 точки. Вторият мач от серията в сряда срещу четвъртък българско време отново в Аризона. /БЛИЦ