Бостън и Тампа Бей спечелиха седмите мачове в своите серии и се класираха за полуфиналните плейофи в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Тампа Бей победи с 1:0 като гост Питсбърг, а Бостън се наложи над Монреал с 4:3 след продължение.
Вратарят на Тампа Бей Дуейн Ролосон допринесе за победата с 36 спасявания. Шон Бергенхайм реализира единственото попадение в мача. За Тампа Бей това е първа спечелена плейофна серия от 2004 година насам. Пингвините играха без контузените Сидни Кросби и Евгени Малкин. Марк-Андре Флюри спаси 22 шайби за Питсбърг.

В Бостън Нейтън Хортън се разписа в 5:43 минута на продължението при успеха над Монреал с 4:3 след продължение. Бостън поведе с 2:0 с голове на Джони Бойчук и Марк Реки, но Яник Уебър намали. Томаш Плеканец изравни резултата през втората част, а Крис Кели даде аванс на Бостън. Субън изравни две минути преди края на редовното време. Вратарят на Монреал Кери Прайс спаси 30 удара.