Бостън разби домакина Филаделфия с 4:1 и се доближи на победа от финала в плейофите в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Блейк Уийлър, Мирослав Шатан, Марк Реки и Патрис Бержерон на празна врата реализираха попаденията за гостите, които поведоха с 3:0 победи в серията.

Арън Ашръм изведе Филаделфия напред в 2:32 минута на двубоя, но до края вратарят Туука Раск беше безгрешен и отрази 34 шайби.

Бостън никога в историята си не е губил плейофна серия, след като е повеждал в резултата с 3:0.

Чикаго спечели с 5:2 във Ванкувър и поведе с 2:1 победи в полуфиналния мач от Западната конференция на НХЛ. Дъстин Байфюлиън се отличи с хеттрик за гостите, а Крис Верстеег и Мариан Хоса също се разписаха.

Джонатан Тейвс се отчете с три асистенции, а вратарят Анти Ниеми отрази 31 удара. Яник Хансен и Александър Бъроуз намалиха до 2:3 за домакините в края на втората част след асистенции на Сами Сало и Александър Едлер и при двете попадения, но за повече канадците нямаха сили. /БЛИЦ

Бостън Бруинс (6) – Филаделфия Флайърс (7)
В серията: 3:0

1 май, събота, в Бостън
Бостън – Филаделфия 5:4 след продължения (2:0, 1:2, 1:2, 1:0)
*14 май, петък, в Бостън

Чикаго Блекхоукс (2) – Ванкувър Кенъкс (3)

*13 май, четвъртък, в Чикаго

Заб.: В скобите след името на отбора е посочена позицията му в крайното класиране на съответната конференция. Срещите се играят до четири победи от 7 мача. Двубоите отбелязани със * ще бъдат проведени при необходимост.