Шампионът на НХЛ Бостън Бруинс започна новия сезон с домакинска загуба с 1:2 от Филаделфия Флайърс. Чешкият ветеран Яромир Ягър се завърна след тригодишно участие в Русия, отчете се с асистенция за гостите и записа своята точка № 1600 в НХЛ.

Иля Бризгалов спаси 22 удара на вратата на Флайърс, след като през лятото подписа 5-годишен договор срещу 51 милиона долара. Колегата му в Бостън Тим Томас отрази 27 удара.

Всички попадения в мача паднаха през първата част. Брад Маршан даде аванс на домакините в средата на началната третина, а Филаделфия стигна до успеха с попадения на Клод Жиру и Якуб Ворачек в рамките на 47 секунди в последната минута.

Торонто Мейпъл Лийфс спечели първото канадско дерби за сезона, след като се наложи с 2:0 над Монреал Кънейдиънс. Вратарят на “кленовите листа” Джеймс Реймър спаси 32 удара за четвъртата суха мрежа в кариерата си.

Крис Литанг и Евгени Малкин бяха точни при изпълнение на дузпи и донесоха победата на Питсбърг Пингуинс като гост на финалиста от миналия сезон Ванкувър Канъкс. “Пингвините” стигнаха до успеха, след като в редовното време пропиляха аванс от два гола./БЛИЦ