Бостън Бруинс надигра категорично с 6:2 Ню Йорк Айлъндърс в срещата от Националната хокейна лига на САЩ и Канада, играна в "ТД Гардън" тази нощ.

Домакините контролираха мача още от самото начало, но превъзходството им си пролича най-силно в последната третина, която бе спечелена с 3:0 и така се стигна и до убедителния успех.

Беноа Пюлио даде преднина на Бостън още във 2-ата минута, а 3 по-късно Мат Мулсън изравни. Нейтън Хортън и Тайлър Сегиен обаче отново изведоха Бруинс напред до 3:1, преди Майкъл Грабнър да върне една шайба в 19-ата минута на първата част.

Домакините обаче стигнаха до категоричната победа с отлична игра в последната третина, в когато Милан Лучич, Нейтън Хортън и Дейвид Крейчи доведоха нещата до крайното 6:2.