Бостън се наложи с 3:2 срещу Филаделфия във втория мач от полуфиналната серия от плейофите в Източната конференция на НХЛ и поведе с 2:0 победи.

Победният гол за домакините отбеляза Милан Лучич 2:57 минути преди края на мача. Вратарят на Бостън Туука Раск направи 24 спасявания. За Филаделфия Брайън Буше също спаси 24 удара. За Бостън Мирослав Шатан се отличи с гол и две асистенции, а Джони Бойчък също добави един гол. Третата среща от серията е в сряда във Филаделфия.

Крис Верстеег се разписа 1:30 секунди преди края при победата на Чикаго над Ванкувър с 4:2 във втория мач от полуфиналната серия от плейофите в Западната конференция. Резултатът в серията е равен - 1:1 победи.

Ванкувър поведе с 2:0 преди домакините да направят обрат с попадението на Верстеег, а 47.7 секунди преди финала Патрик Кейн направи 4:2. Останалите попадения за Чикаго бяха дело на Патрик Шарп, който изравни резултата и на Брент Сийброк. Гостите поведоха с 2:0 още в 5-та минута с голове на Мейсън Реймънд и Микаел Самуелсон. Анти Ниеми спря 24 удара към своята мрежа за победителите. Роберто Луонго отрази 30 шайби за Ванкувър. Третият мач е в сряда във Ванкувър. /БЛИЦ

Бостън Бруинс – Филаделфия Флайърс
В серията: 2:0

1 май, събота, в Бостън
Бостън – Филаделфия 5:4 след продължения (2:0, 1:2, 1:2, 1:0)

*13 май, четвъртък, в Чикаго

*Заб.: Срещите се играят до четири победи от 7 мача. Двубоите отбелязани със * ще бъдат проведени при необходимост.