Голямото трио на Маями Дуейн Уейд, Леброн Джеймс и Крис Бош направи фалстарт в НБА, губейки като гост с 80:88 от Бостън, където се подвизават Рей Алън, Пол Пиърс и Кевин Гарнет.

Алън завърши с 20 точки, Пиърс с 19, а Гарнет с 10 и 10 борби за победата на вицешампионите.

Плеймейкърът на "Келтите" Ражон Рондо пък направи 17 асистенции, 2 повече от целия отбор на Маями. За "Горещите" Джеймс вкара 31 точки, докато Уейд завърши с 13, а Бош с 8.

Бостън водеше с 45:30 на почивката, но Маями се доближи само на 6 точки след края на третата част. 1.10 преди края гостите вече бяха само на 3 точки от съперника си, но Бостън вкара последните 5 в мача и спечели.

В друг двубой от тази нощ шампионът ЛА Лейкърс надигра Хюстън Рокетс със 112:110. Пау Гасол вкара 29 точки, а Коби Брайънт 27 за успеха на "Езерняците", който дойде в края на мача. Арън Брукс пък завърши с 26 за "Ракетите".

В последната среща от първия ден Портланд ТрейлБлейзърс се справи с Финикс Сънс у дома със 106:92. Брандън Рой завърши с 24 точки за победителите, докато Стив Неш се отчете с 26 за гостите. /БЛИЦ