Бостън Брюинс си осигури участие в плейофната фаза на НХЛ, след като тази нощ победи като гост лидера в Източната конференция Флидалефия Флайърс с 2:1. Още през първата третина домакините от Филаделфия поведоха с гол на Крис Верстеег, но при числен превес Бостън обърна резултата и грабна победата. Точни за успеха на Брюинс бяха Нейтън Хортън през втората третина и Брад Марчанд секунди преди финалната сирена. След победата си Бостън е трето място в Източната конференция с актив от 94 точки и няма шанс да изпадне от Топ 8 до края на редовния сезон, а това означава, че ще участва в плейофите. Филаделфия също е сигурен участник в плейофната фаза, като продължава да държи лидерската позиция на Изток с актив от 100 точки.

В същото време лидерът в Западната конференция Ванкувър Канъкс продължава да мачка противниците си и този път срази като гост Калъмбус Блу Джакетс с 4:1. Така канадският тим регистрира трета поредна победа и 50-и успех от началото на сезона в НХЛ. Вакувър поведе в резултата още в първата третина с гол на Кристиан Ерхоф, а през втората третина нито един от двата тима не вкара. В началото на третата част Хенрик Седин и Крис Хигинс доведоха нещата до 3:1 за Канъкс, но Ар Джей Ъмбъргър намали до 3:1. Точка на спора сложи Крис Хигинс с втория си гол в мача за крайното 4:1 три минути преди края. След победата си Ванкувър остана начело в Западната конференция с актив от 109 точки, докато Кълъмбъс е на 13-а позиция със 77 пункта. /БЛИЦ