ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Пирин (Благоевград) загуби с 0:1 у дома от Ботев (Враца) в среща от седмия кръг на efbet Лига и продължава да няма успех от началото на сезона.

Срещата започна чудесно за домакините от Пирин, които пропуснаха да открият резултата още във втората минута. В осмата "орлетата" удариха греда, но след четвърт час останаха с човек по-малко.

Аймен Суда извърши груб фаул и бе изгонен с директен червен картон, макар първоначално съдията да му бе показал жълт, преди да прегледа ситуацията с ВАР.

Въпреки това Пирин имаше още един шанс за гол, но Иван Тасев пропусна на празна врата от два метра. До края на полувремето Ботев (Враца) бе отборът, който създаде две ситуации за гол, но Браян Переа и Спас Георгиев не се възползваха.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Втората част започна с добра възможност за Ботев (Враца), но Стефан Велев не успя да се разпише от чудесна позиция.

Десет минути след почивката домакините имаха претенции за дузпа, но реферът Ивелин Занев действа точно и не ги уважи.

Марко Мажуга пропусна да вкара на два пъти след 65-ата минута. Врачани все пак стигнаха до попадение десет минути преди края, когато удар на Мартин Смоленски се отби в Илиан Костов за 1:0. До края Смоленски пропусна да удвои аванса на своя тим, но не успя.

Победата в Благоевград изкачи Ботев (Враца) на 12-о място в класирането с точки, докато Пирин остава на дъното с една.

ПИРИН - БОТЕВ (ВР) 0:1
0:1 Илиан Костов (80' автогол)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
2' Първа възможност в мача! Иван Тасев проби по десния фланг и центрира, последва удар с глава на футболист на домакините, но Федерико Рубио спаси с една ръка.
8'  ГРЕДА! Даниил Кондраков напредна и шутира от далечно разстояние, но топката се отклони от левия страничен стълб на Рубио.
16'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Аймен Суда влезе грубо в краката на съперник. Съдията първоначално му показа жълт картон, но след преглед на ситуацията с ВАР, го смени с директен червен.
18'  Какъв пропуск на Пирин!  Иван Тасев получи великолепен пас на празна врата, но не успя да уцели вратата.
38' Пропуск на Ботев (Враца)! Браян Переа стреля с левия си крак, но топката премина встрани от дясната греда на Ковальов.
41' Нов опит на гостите! Спас Георгиев получи от Момчил Цветанов и опита удар от малък ъгъл, но Ковальол успя да отрази.
45+5' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
49'  Каква възможност за Ботев! Стефан Велев получи топката след корнер и стреля от воле, но я прати над вратата.
55' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Кондраков стреля, топката се отби в тялото на Едуардо Кунде. Реферът замълча, а на повторенията се видя, че е имал право, тъй като рикошетът е в крака на бранителя.
65' Марко Мажуга изскочи зад отбраната на Пирин, но стреля покрай вратата. Оказа се, че е бил в засада.
68'  Какво спасяване! Марко Мажуга бе изведен от Браян Переа сам срещу Федерико Рубио, стреля, но вратарят отби с крак.
74' Жан Пиер Да Силва направи чудесен пробив по левия фланг, след което стреля с десния крак, като изненада донякъде Ковальов, който обаче успя да спаси.
80'  АВТОГОЛ в полза на Ботев (Враца)! Мартин Смоленски стреля към вратата на Пирин след корнер, а топката рикошира в крака на Илиан Костов, след което се спря в мрежата за 1:0.
90' Шанс за Ботев (Враца)! Браян Переа подаде към Смоленски, но той не успя да отправи хубав удар.
90+5' Край на мача!

Пирин БлагоевградПИРИН: 12. Максим Ковальов – 20.Аймен Суда , 4. Айуб Абу (83  83. Христо Попадийн), 38. Александър Дюлгеров (К), 17. Борис Тютюков (64  33. Симеон Александров), 18. Велислав Минков (66  8. Дмитро Семенив) 27. Георги Върбанов, 10. Даниил Кондраков, 11. Иван Тасев (83  19. Юго Камано) , 25. Илиан Костов , 5. Николай Бодуров
Резерви: 1. Марио Кирев, 9. Станислав Костов, 31. Александър Бучков, 73. Венцислав Бенгюзов, 77. Гезим Пепси
Треньор: Радослав Митревски

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВР): 34. Федерико Рубио – 7. Момчил Цветанов , 17. Чавдар Ивайлов (К), 10. Спас Георгиев (90+2  9. Даниел Генов), 16. Красимир Тодоров (46  11. Жан-Пиер Да Силва , 4. Луиз Соарес (46  23. Браян Мендоса), 20. Мартин Христов (70  24. Мартин Смоленски), 28. Едуардо Кунде, 18. Диого Барбоса (46  14. Марко Мажуга), 19. Браян Переа  , 77. Стефан Велев
Резерви: 76. Красимир Костов – 3. Мартин Кавдански, 8. Митко Панов, 22. Петър Кепов
Треньор: Даниел Моралес

Съдия: Ивелин Занев
Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР