Берое направи домакинско 2:2 срещу Ботев (Враца) в мач от 25 кръг на efbet Лига. Гостите стигнаха до равенството с гол в добавеното време. По този начин врачани спряха серията си от шест поредни загуби в шампионата.

Първото полувреме не предложи много опасности пред двете врати. По-интересното беше в зоната пред рамката, защитавана от гостите. В 17-ата минута Берое откри резултата. След комбинация с Франциско Сагарди Жорди Говеа получи топката пред наказателното поле, нахлу в зоната и с удар около точката на дузпата прати топката неспасяемо в мрежата на Федерико Бариос.

Втората част започна ударно за Берое. Себастиан Вия първо сам опита изстрел към вратата на Ботев (Враца), но не затрудни Федерико Бариос. В 54-ата пък подаде на Сагардия, чийто удар се отби от левия страничен стълб. След изминаването на час игра гостите изравниха. Браян Переа се разписа с глава, засичайки центриране от корнер. Само минута по-късно Вия беше изваден сам срещу вратаря на врачани от Франсиско Сагардия, но Бариос спаси с крак.

В 70-ата минута Себастиян Вия получи пас отдясно и напредна към наказателното поле на гостите, подаде на резервата Джани Политино, който прати топката във вратата. Ситуацията беше прегледана с ВАР, тъй като страничният съдия вдигна флаг за засада. Системата за видеоповторение потвърди редовността на попадението и Берое отново излезе напред в резултата.

В четвъртата минута на добавеното време Ботев (Враца) изравни за втори път. След центриране Браян Переа отигра с глава, а Ласана Н'диайе опита акробатичен удар, който беше спасен от Артур да Мота. Резервата Даниел Генов се оказа най-съобразителен при последвалото разбъркване и прати топката във вратата.

С равенството старозагорци събраха 29 точки, колкото има и десетият Славия, но "белите" имат мач по-малко и утре приемат Локомотив (Пловдив). Гостите вече имат 14 точки, но остават на предпоследното 15-о място.

В следващия кръг Берое гостува на ЦСКА 1948 на 31 март, а ден по-рано Ботев (Враца) е домакин на Хебър в мач на два отбора, водещи битка за оцеляване в елита.

БЕРОЕ – БОТЕВ (ВРАЦА) 2:2
1:0 Жорди Говеа (17), 1:1 Браян Переа (60), 2:1 Джани Политино (73), 2:2 Даниел Генов (90+4)

Берое: 1. Артур да Мота, 5. Лучиано Скуадроне, 4. Франко Рамос, 18. Хуан Пабло Саломони , 21. Дамян Йорданов (74-24.Стефан Гаврилов), 11. Уерик Каетано (90+2-15. Енцо Еспиноса), 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме (66-10.Джани Политино  ), 6. Жорди Говеа , 9. Франсиско Сагардия (66-91. Вини Трибуле), 22. Себастиян Вия
Резерви: 23. Родриго Ачинели, 7. Федерико Санети, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 24. Стефан Гаврилов, 25. Муса Диало, 91. Вини Трибуле, 98. Ронадо Камара, 10. Джани Политино
Треньор: Хосе Луис Ачиари

Ботев (Враца): 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса , 28. Едуардо Кунде , 13. Мартин Ачков, 20. Мартин Христов, 24. Мартин Смоленски  (63-77. Стефан Велев), 8. Клери Сербер  (89-15. Мирослав Маринов), 18. Диого Барбоса  ( 63-9. Даниел Генов ), 14. Марко Мажуга  (46-10. Спас Георгиев), 19. Браян Переа , 21. Бубакар Траоре (46-11. Ласана Н'диайе)
Резерви: 1. Любомир Василев, 15. Мирослав Маринов, 5. Петко Ганев, 10. Спас Георгиев, 77. Стефан Велев, 88. Иван Нешков, 37. Марио Киконда, 11. Ласана Н'диайе, 9. Даниел Генов
Треньор: Христо Янев

Стара Загора, ст. „Берое“
Съдия: Волен Чинков

По-интересното по минути
1 - Начало на мача
10 - Удар на Мартин Ачков от трудна позиция, но топката мина встрани от вратата на домакините
17 -  ГОООЛ! Берое открива резултата. Жорди Говеа получи пас пред наказателното поле, напредна навътре и от точката за изпълнение на дузпа прати топката неспасяемо във вратата на врачани
25 - Себастиян Вия се освободи от двама защитници и стреля към вратата, но топката мина встрани от рамката
35 - Хуан Пабло Саломони опита изненадващ удар почти от центъра, но изпълнението му беше доста неточно
45+2 - Край на първото полувреме
--------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
49 - Удар на Себастиан Вия не успя да затрудни Бариос
54 -  ГРЕДА! Берое беше близо до втори гол. Себастиан Вия проби отдясно и подаде към Сагардия, който отправи опасен изстрел, но топката се отби от левия страничен стълб
60 -  ГОООЛ! Ботев (Враца) изравни. Браян Переа се разписа с глава, след като засече центриране от корнер отдясно
61 -  ПРОПУСК! Себастиан Вия беше изведен от Сагардия сам срещу вратаря на Ботев (Враца), а Бариос спаси с крак
70 -  ВАР проверя ситуация, при която Себастиан Вия получи пас отдясно и напредна към наказателното поле, където подаде на Джани Политино и той вкара гол за Берое, но страничният съдия вдигна флага си за засада
73 -  ГОООЛ! След решение на ВАР попадението беше зачетено.
85 - Ласана Н'диайе получи топката в наказателното поле и стреля, но ударът му беше блокиран и мина встрани от вратата
90+4 -  ГОООЛ! Ботев (Враца) изравни за втори път. Даниел Генов се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Берое и прати топката във вратата след центриране и удар на Ласана Н'диайе, който беше отбит от Артур да Мота. Ситуацията беше прегледана с ВАР и попадението беше потвърдено
90+9 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР