Черно море записа най-убедителната си победа от началото на сезона, след като в мач от 18 кръг на Efbet лигата се наложи с 4:1 над Ботев (Враца). По два гола за втория пореден успех на „моряците“ реализираха Мартин Минчев и Исмаил Иса. Тимът на Илиан Илиев не беше вкарвал три гола в един мач от първенството от 20 юли, когато спечели с 3:1 гостуването си на ЦСКА.

Равностойното начало на мача беше разчупено в средата на първото полувреме, когато домакините имаха първия си шанс за гол, но Васил Панайотов отправи слаб удар към вратата на Ботев (Враца). В 28-ата минута Мартин Минчев откри резултата, след като се оказа най-съобразителен във вратарското поле. Той се разписа при добавката на удар с глава на Исмаил Иса, който беше париран от Красимир Костов.

Само три минути по-късно 18-годишният халф вкара второто си попадение в мача, след като беше изведен в добра позиция от Родриго Енрике. Пет минути след началото на второто полувреме Исмаил Иса покачи на 3:0. Националът беше точен с глава след центриране на Родриго Енрике, който пък в 60-ата минута пропусна от чиста позиция да се разпише.

В 72-ата минута Петър Атанасов върна един гол за Ботев (Враца), след като успешно завърши комбинация, преминала през Христо Златински и Валери Домовчийски. Само две минути по-късно Иса възстанови аванса на домакините от три попадения. Той се възползва от лошо изчистване на Деян Иванов и прати топката във вратата на Костов.

Така Черно море се изкачи на пето място в класирането с 27 точки. Ботев (Враца) е на предпоследната 13-а позиция с 13 т. Врачани продължават без победа вече шести пореден мач и са в серия от три поредни загуби.

ЧЕРНО МОРЕ – БОТЕВ (ВРАЦА) 4:1
1:0 Мартин Минчев (28), 2:0 Мартин Минчев (31), 3:0 Исмаил Иса (51), 3:1 Петър Атанасов (72), 4:1 Исмаил Иса (74)

По-интересното от мача по минути
1 - Начало на мача. Срещата започна с едноминутно мълчания в чест на великия актьор Стефан Данаилов.
17 - Играта е временно спряна, тъй като Даниел Гаджев получава лекарска помощ след сблъсък с Исмаил Иса в наказателното поле на гостите.
25 - Васил Панайотов се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле на Ботев (Враца), но ударът му беше слаб и право в ръцете на Красимир Костов
27 -  Жълт картон за Даниел Гаджев заради груб фаул срещу Родриго Енрике в средата на терена.
28 -  ГОООЛ! Черно море повежда с гол на Мартин Минчев, който се оказа най-съобразителен във вратарското поле, след като Костов парира удар на Исмаил Иса с глава. Минчев вкара при добавката.
31 -  ГОООЛ! Второ попадение за Мартин Минчев, който беше изведен в добра позиция от Родриго Енрике
36 -  Блестяща намеса на Красимир Костов, който с плонж парира удар на Патрик Андраде от фаул
43 - Аристоте Ндонгала от границата на вратарското поле стреля в аут.
45+1 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме.  Смяна за Ботев (Враца) на почивката. Христо Златински заменя Даниел Гаджев
51 -  ГОООЛ! Исмаил Иса е точен с глава след центриране на Родриго Енрике отдясно
54 -  Втора смяна за Ботев (Враца). Ивайло Михайлов се появява на мястото на Симеон Мечев
60 -  Родриго Енрике се озова в чиста позиция след пас на Васил Панайотов, но ударът му мина встрани от вратата
67 -  Смяна за Черно море. Жордао Кардосо на мястото на Мартин Минчев
68 -  Последна промяна в състава на Ботев (Враца). Мирослав Будинов ще играе на мястото на Ангел Лясков
70 -  Удар от въздуха на Ндонгала от наказателното поле излиза в аут
72 -  ГОООЛ! Петър Атанасов е точен за Ботев (Враца), след като завърши комбинация с участието на Златински и Домовчийски
74 -  ГОООЛ! Втори гол за Исмаил Иса в мача. Нападателят се оказа на пътя на топката след лошо изчистване на Деян Иванов
78 -  Двойна смяна за Черно море. Мехди Букаси и Илиан Илиев-младши влязоха в игра на мястото на Патрик Андраде и Родриго Енрике
90+2 - Край на мача

Черно море: 18.Миодраг Митрович, 6.Виктор Попов, 27.Даниел Димов, 5.Стефан Станчев, 2.Цветомир Панов, 38.Аристоте Ндонгала, 7.Патрик Андраде (78-11.Мехди Букаси), 72.Родриго Енрике (78-10.Илиан Илиев), 71.Васил Панайотов, 90.Мартин Минчев  (67-20.Жордао Кардосо), 9.Исмаил Иса
Резерви: 26.Иван Дичевски, 44.Димитриос Хантакиас, 93.Фахд Актау, 99.Дани Кики, 20.Жордао Кардосо, 10.Илиан Илиев-младши, 11.Мохамед Букаси
Треньор: Илиан Илиев

Ботев (Враца): 33.Красимир Костов, 4.Ангел Лясков (68-14.Мирослав Будинов), 11.Андреас Васев, 30.Валери Домовчийски, 37.Венцислав Керчев, 7.Георги Вълчев, 6.Даниел Гаджев  (46-28.Христо Златински), 39.Деян Иванов, 8.Доминик Янков, 10.Петър Атанасов , 23.Симеон Мечев (54-19.Ивайло Михайлов)
Резерви: 1.Христо Митов, 19.Ивайло Михайлов, 14.Мирослав Будинов, 28.Христо Златински
Треньор: Антони Здравков

Варна, „Тича“
Съдия: Неделчо Гаджалов

Легенда: гол , автогол , жълт картон  , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020