ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 5:3 като гост в среща от 14-ия кръг на efbet Лига.

Мачът започна вихрено и домакините успяха да открият резултата в първата си по-опасна атака. В 3-ата минута Браян Переа се възползва от отбита топка в наказателното поле и се разписа за 1:0.

Две минути след това Янис Карабельов успя да изравни, след като бе изведен очи в очи с Рубио и вкара за 1:1.

В следващите минути двата тима си размениха по една сериозна опасност, но Фаустас Степонавичюс и Момчил Цветанов не успяха да се възползват.

Малко преди да измине половин час игра литовецът се реваншира за пропуска си и успя да се разпише за 2:1 с удар отблизо.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Ботев (Враца) стигна до равенството пет минути след почивката, когато Марко Мажуга вкара гол близнак на този на Степонавичюс, засече центриране отляво и отблизо вкара за 2:2.

Равенството се задържа само три минути и резервата Уме Емануел изведе "канарчетата" отново напред в резултата с удар от дистанция в долния ляв ъгъл (3:2).

Ботев (Пловдив) можеше да повече с два гола разлика в 60-ата минута, в която Карабельов свали с гърди към Ивелин Попов, той стреля от въздуха, но Федерико Рубио спаси.

Минути по-късно домакините получиха дузпа за игра с ръка на Константинос Балоянис. Браян Переа застана зад топката и хладнокръвно изравни резултата в 63-ата минута (3:3).

Това не беше всичко и Ботев (Пловдив) успя да поведе с два гола за три минути. Първо Уме Емануел се разписа за 4:3 с изстрел от дистанция в 77-ата минута, а същото стори и Браян Переа за 5:3.

Победата изкачи Ботев (Пловдив) на 11- място в групата с 15 точки, докато врачани са 14-и с 10.

БОТЕВ (ВРАЦА) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 3:5
1:0 Браян Переа (3'), 1:1 Янис Карабельов (5'), 1:2 Фаустас Степонавичюс (28'), 2:2 Марко Мажуга (50'), 2:3 Уме Емануел (63'), 3:3 Браян Переа (63' дузпа), 3:4 Уме Емануел (77'), 3:5 Антоан Бароан (80')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3'  ГООООЛ за Ботев (Враца)! Центриране от левия фланг завърши с удар, отразен от вратаря на Ботев (Пловдив). Топката попадна у Браян Переа, който се разписа отблизо.
5'  ГООООЛ за Ботев (Пловдив)! Янис Карабельов бе изведен зад гърба на отбраната на домакините, преодоля Федерико Рубио и прати топката в опразнената врата.
10' Шанс за Ботев (Пловдив)! Фаустас Степонавичюс получи топката на границата на наказателното поле и стреля опасно.
16' Възможност за врачани! Момчил Цветанов отправи мощен удар от сериозна дистанция, който бе избит от Хидайет Ханкич.
28'  ГОООООЛ за Ботев (Пловдив)! Фаустас Степонавичюс се разписа на метър от вратата, засичайки топката след центриране на Бароан отляво.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.
50'  ГОООООЛ за Ботев (Враца)! Марко Мажуга засече центриране отляво и се разписа за 2:0.
53'  ГОООООЛ за Ботев (Пловдив)! Резервата Уме Емануел намери долния ляв ъгъл с изстрел от дистанция!
62'  ДУЗПА за Ботев (Враца) за игра с ръка на Константинос Балоянис!
63'  ГОООООЛ за Ботев (Враца)! Браян Переа се разписва от бялата точка.
77'  ГОООООЛ за Ботев (Пловдив)! Отново Уме Емануел бележи за 4:3 след силен удар!
80'  ГОООООЛ за Ботев (Пловдив)! Антоан Барон получи топката с гръб към вратата, обърна се и стреля право в горния десен ъгъл!
90+5' Край на мача!

Ботев Враца БОТЕВ (ВР): 34. Федерико Рубио – 23. Браян Мендоса, 20. Мартин Христов (82' 3. Мартин Кавдански) , 4. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов – 77. Стефан Велев, 10. Спас Георгиев (82' 16. Красимир Тодоров), 18. Диого Барбоса (46'  21. Бубакар Траоре) – 14. Марко Мажуга  (74'  11. Жан-Пиер да Силва), 9. Даниел Генов (70'  37. Марио Киконда), 19. Браян Переа
Резерви: 76. Красимир Костов, 8. Митко Панов, 22. Петър Кепов, 26. Луга Джиле
Треньор: Христо Янев

Ботев Пловдив БОТЕВ (ПД): 1. Хидайет Ханкич – 79. Атанас Чернев, 38. Константинос Балоянис, 5. Йонас Тамм – 17. Николай Минков (74'  15. Джеймс Ето‘о ), 28. Янис Карабельов , 20. Антонио Перера, 16. Самуел Акере – 10. Ивелин Попов – 14. Фаустас Степонавичюс   (53' 31. Уме Емануел  ) , 11. Антоан Бароан  (82'  9. Мартин Секулич)
Резерви: 92. Даниел Кайзер, 6. Дилан Мертенс, 18. Димитър Папазов, 21. Точукву Ннади, 30. Лъчезар Балтанов, 88. Красиан Колев
Треньор: Душан Керкез

Съдия: Стоян Арсов
Стадион: "Христо Ботев", Враца
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР