ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Христо Янев дебютира с победа начело на Ботев (Враца), след като тимът му записа домакински успех с 1:0 над Берое в мач от десетия кръг на efbet Лига. Старозагорци започнаха с интернационален състав и 11 чужденци сред титулярите, а тримата българи в групата така и не влязоха в игра. Както е известно, Христо Янев е бивш футболист на Берое.

Първото полувреме се започни с няколко неточни удара към двете врати. Двамата вратари Федерико Рубио (Ботев) и Родриго Ачинели (Берое) имаха по едно важно спасяване. Стражът на гостите предотврати автогол във вратата си, след като Франческо Селесте отклони центриране на Миросллав Маринов в 20-ата минута.

Втората част започна с опасност пред вратата на Берое, но Мартин Смоленски стреля неточно в 54-ата минута. Две минути по-късно Ботев (Враца) откри резултата. Капитанът Даниел Генов се възползва от извеждащо подаване на Диого Барбоса и последвалата недобра намеса на Ачинели, за да прати топката във вратата.

Единственото по-чисто положение за изравнителен гол в полза на Берое дойде десет минути преди края на редовното време. Енцо Хойос стреля опасно от фаул, топката летеше под напречната греда, но вратарят на Ботев (Враца) улови. Малко след това гостите останаха с човек по-малко, тъй като Франко Рамос получи червен картон за нарушение срещу Марко Мажуга.

С тази победа Ботев (Враца) събра актив от девет точки от началото на сезона и заема 13-о място в класирането. Със същия актив, но с мач по-малко, са заемащите по-предни позиции Ботев (Пловдив) и Локомотив (София). Четвъртата поредна загуба без отбелязан гол остави Берое на шеста позиция с 13 точки, колкото имат петият Крумовград, както и Лудогорец, Арда и ЦСКА 1948, които са с по седем изиграни мача.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

БОТЕВ (ВРАЦА) – БЕРОЕ 1:0
1:0 Даниел Генов (56)

Ботев (Враца): 34. Федерико Рубио, 28. Едуардо Кунде, 77. Стефан Велев , 10. Спас Георгиев (89-3.Мартин Кавдански), 24. Мартин Смоленски (73-16.Красимир Тодоров), 23. Браян Мендоса, 9. Даниел Генов (65-11.Жан-Пиер Да Силва), 37. Марио Киконда (46-18. Диого Барбоса ), 15. Мирослав Маринов (46-14. Маркон Мажуга), 7. Момчил Цветанов , 20. Мартин Христов
Резерви: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес, 18. Диого Барбоса, 21. Бубакар Траоре, 16. Красимир Тодоров, 8. Митко Панов, 11. Жан-Пиер Да Силва, 14. Маркон Мажуга
Треньор: Христо Янев

Берое: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос , 4. Франческо Селесте (73-20.Карлос Пачаме), 5. Лучиано Скуадроне  (65-9.Сантиаго Годой), 6. Жорди Говеа (73-15.Енцо Еспиноса), 11. Франсиско Политино (83-98.Бруно Шмуц), 17. Едвин Ласо, 21. Тиаго Сийас, 91. Вини Трибуле (65-10.Енцо Хойос), 99. Майк Севайос
Резерви: 1. Хуан Пабло Лунгарсо, 8. Божидар Пенчев, 9. Сантиаго Годой, 10. Енцо Хойос, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 20. Карлос Пачаме, 24. Стефан Гаврилов, 98. Бруно Шмуц
Треньор: Хосе Луис Ачиари

Враца, ст. „Христо Ботев“
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
14 - Майк Севайос получи добър пас от Вини Трибуле и опита да изненада вратаря Рубио, но топката излезе в аут
20 – След центриране на Мирослав Маринов Франческо Селесте едва не си вкара автогол, засичайки топката, но все пак Родриго Ачинели улови
24 – Федерико Бариос с добра намеса след удар с глава на Бучиано Скуадроне
35 – Трибуле отклони удар на Франческо Селесте към вратата на Ботев (Враца), но не успя да уцели рамката
38 – Браян Мендоса получи топката след пас на Даниел Генов и стреля към вратата на Берое, но топката излезе в аут
45+1 - Край на първото полувреме
------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
54 - Мартин Смоленски засече пас на Мажуга в наказателното поле, но не успя да уцели вратата
56 -  ГОООЛ! Даниел Генов откри резултата за Ботев (Враца). Капитанът на домакините се възползва от извеждащ пас на Диого Барбоса и недобрата намеса на Родриго Ачинели, за да прати топката във вратата
72 - Жан-Пиер Да Силва проби в наказателното поле на Берое отляво, но не успя да учели вратата, след като топката отскочи настрани преди удара му
80 -  Федерико Бариос с ключова спасяване след удар от фаул на Енцо Хойос, при което топката летеше под напречната греда на вратата на домакините.