ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Теди Кацарова и Мая Савова в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Локомотив (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 4:0 у дома в среща от третия кръг на efbet Лига и записа втора поредна победа в елита. В предишния пловдивчани пак вкараха четири гол, при успеха с 4:2 над Локо Сф в "Надежда".

Домакините започнаха по-активно срещата и след четвърт час отправиха първия си точен удар в мача. "Смърфовете" удариха съперника в рамките на пет минути между 22-ата и 27-ата.

Хорхе Сегура с пета отблизо за 1:0 и Георги Минчев след пад на Бабакар Дион за 2:0 донесоха комфортен аванс на пловдивчани.

Гостите отправиха първия си удар към вратата на Локомотив едва в 40-ата минута, но не застрашиха Красимир Костов.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Втората част започна с две много добри възможности за Георги Минчев пред вратата на Ботев (Враца), но при първата не уцели добре топката, а при втората стреля неточно с глава.

В следващите минути врачани отвърнаха с няколко добри атаки, завършили без точен удар.

След малко повече от час домакините останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Ангел Лясков. Бранителят фаулира откъсващия се Браян Переа.

По-малко от десет минути преди края Бабакар Дион бе изведен от Алфа Конте и се разписа с удар в далечния ъгъл за 3:0.

В последната минута от мача Браян Переа стреля опасно към вратата на Локомотив, но Хоркач го лиши от почетен гол. Малко след него и Красимир Тодоров тества вратаря на "смърфовете", но без резултат.

Локомотив стигна до четвърти гол в продължението на срещата, когато 19-годишният Петър Андреев се възползва от грешка на вратаря на Ботев (Враца) и се разписа в близкия ъгъл за първото си попадение на "смърфовете".

Успехът качи Локомотив на върха в класирането със 7 точки, колкото има и Черно море. Двата тима и ЦСКА 1948 (с мач по-малко) са единствените без загуба от началото на първенството.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - БОТЕВ (ВР) 4:0
1:0 Хорхе Сегура (22'), 2:0 Георги Минчев (27'), 3:0 Бабакар Дион (82'), 4:0 Петър Андреев (90+5')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
15' Първа опасност в мача! Георги Минчев засече центриране и стреля с глава, но без проблеми за Красимир Костов.
22'  ГОООЛ за Локомотив! След изпълнението на ъглов удар отбраната на Ботев Враца действа доста слабо при центрирането, а Хорхе Сегура с пета отблизо вкара топката в гостуващата врата за 1:0.
27'  ГОООЛ за Локомотив! Дълъг пас от половината на "смърфовете" от Димитър Илиев, а Бабакар Дион се пребори с Момчил Цветанов във въздуха и продължи към Георги Минчев. стреля с десния крак и прати топката между краката на Красимир Костов за 2:0.
40'  Първи опит за гостите да застрашат вратата на Локомотив! Браян Переа шутира, но без резултат.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50' Шанс за Локомотив! Георги Минчев получи топката на метри от вратата, но не се възползва и не успя да отправи опасен удар.
51' Ново центриране към Минчев, той игра с глава, но не създаде проблеми за Красимир Костов.
57' Шут на Чавдар Ивайлов към вратата на Локомотив, но неточно.
60' Поредна възможност за Ботев (Враца)! Даниел Генов финтира бранител и стреля, но отново покрай вратата.
67'  ЧЕРВЕН КАРТОН на Ангел Лясков за фаул на границата на наказателното поле срещу откъсващия се Браян Переа.
73' Фаул пред вратата на Локомотив! Момчил Цветанов стреля, но в стената от играчи на "смърфовете".
80' Хубава атака за Ботев (Враца), Мажуга опита да комбинира със свой съотборник в наказателното поле, но пресрещналият го Динко Хоркач изби с крак.
82'  ГОООООЛ за Локомотив! Алфа Конте изведе Бабакар Дион пред вратаря на Ботев (Враца) и той го преодоля с удар в обратния ъгъл.
90' Браян Переа се пребори с Хорхе Сегура в наказателното поле на Локомотив, шутира опасно, но Хоркаш се намеси.
90+3' Нов шанс за Ботев (Враца)! Красимир Тодоров стреля от въздуха, но Хоркач пак бе на правилното място и улови.
90+5'  ГОООООЛ за Локомотив! Юношата Петър Андреев вкара първия си гол за тима, възползвайки се от грешка на вратаря на Ботев.
90+6' Край на мача,

Локомотив ПловдивЛОКОМОТИВ (ПД): 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура  , 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва, 6. Христо Иванов, 21. Евандро (69'  16. Кристиян Пешов), 10. Джовани Маркес (63  17. Алфа Конте) , 7. Бабакар Дион   (85  3. Калоян Костов) , 14. Димитър Илиев (85  11. Петър Андреев ) , 9. Георги Минчев  (62  33. Георги Каракашев )
Резерви: 81. Кристиан Томов, 12. Ефе Али
Треньор: Александър Томаш

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВР): 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански , 4. Луиз Соарес (86 16. Красимир Тодоров) , 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов (76  15. Мирослав Маринов ), 10. Спас Георгиев (63  11. Жан Силва), 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса (76  14. Марко Мажуга), 19. Браян Переа , 23. Браян Мендоса, 77. Стефан Велев
Резерви: 34. Федерико Рубио, 20. Мартин Христов, 22. Петър Кепов, 28. Едуардо Кунде, 88. Иван Нешков
Треньор: Даниел Моралес

Съдия: Ивайло Ненков
Стадион: "Локомотив", Пловдив
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР