Ботев (Враца) постигна първи успех от началото на сезона в Първа лига. Това стана факт, след като тима от северозападна България победи Септември (Сф) с 2:0 като домакин в мач от петия кръг. Точни за възпитаниците на Тодор Янчев бяха Браян Переа от дузпа в 34-ата минута и Мартин Бачев в третата минута на добавеното време на първото полувреме.

Врачани започнаха по-активно срещата и създадоха няколко опасности пред противниковата врата.

В крайна сметка това даде резултат след 30 минути. Тогава Мартин Христов, влезе в единоборство с Браян Переа и игра с ръка през тялото на звездата на врачани. Реферът Железов отиде да прегледа ситуацията на ВАР и логично отсъди дузпа за домакините. Зад бялата точка застана Переа и не сгреши за 1:0.

Това успокои домакините и те контролираха нещата на терена, а в добавеното време на първата част Мартин Бачев с удар от наказателното поле матира Шейтанов за втори път.

След почивката гостите бяха тези, които търсеха повече попадението. На няколко пъти Федерико Бариос се намесваше, но и неточните изстрели запазваха преднината на домакините.

В заключителните минути врачани имаха по-чистите положения, но резултата се запази, а гостите от София останаха и с намален състав след червен картон на Страхиня Керкез.

Така те записаха първа победа от началото на сезона и прекъснаха серия от четири поредни загуби.

За Септември обаче това не важи и новака ще трябва да продължи да търси първия успех след завръщането си в елита.

В следващия кръг играчите на Тодор Янчев гостуват на Локомотив (Сф), докато възпитаниците на Николай Митов приемат Локомотив (Пд).

БОТЕВ (ВР) - СЕПТЕМВРИ (СФ) 2:0
1:0 Браян Переа (34-д), 2:0 Мартин Бачев (45+)

Най-интересните моменти:
1 - Начало на мача!
4 - Бубакар Траоре стреля от границата на наказателното поле, но ударът му беше много неточен.
14 - Мартин Смоленски със силен удар затрудни максимално Димитър Шейтанов, който със сетни усилия изчисти в корнер.
31 - Мартин Христов, влезе в единоборство с Браян Переа и игра с ръка през тялото на звездата на врачани. Реферът Железов отиде да прегледа ситуацията на ВАР и логично отсъди дузпа за домакините.
34 - ГОЛ! Браян Переа отбеляза от бялата точка.
45+ - Даниел Генов стреля към вратата на гостите, но Шейтанов спаси.
45+ - ГОЛ! Мартин Бачев беше най-съобразителен в наказателното поле и удови преднината на врачани.
46 - Начало на второто полувреме!
54 - Септември беше близо до намаляване на пасива си. Франк Ландри се опита да отклони топката в мрежата, но не успя.
73 - Софиянци имаха нова възможност чрез Михаил Полендаков. Той отправи силен удар с десния крак от границата на наказателното поле, но Бариос спаси шута.
77 - Мартин Смоленски беше оставен непокрит в наказателното поле и стреля, но Шейтанов отново спаси неговия удар.
84 - Чавдар Ивайлов опита своя шанс от пряк свободен удар, но топката излетя над вратата.

Стартови състави на двата тима:

Ботев (Враца): 24. Федерико Бариос, 6. Давис Суарес, 9. Даниел Генов (66 - 8. Даниил Кондраков), 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа (К), 21. Бубакар Траоре, 22. Антоан Стоянов (66 - 17. Чавдар Ивайлов), 24. Мартин Смоленски (78 - 70. Дилян Георгиев), 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков

Резерви: 1. Любомир Василев, 7. Иван Василев, 8. Даниил Кондраков, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 17. Чавдар Ивайлов, 20. Меси Биатумусока, 32. Мартин Дичев, 70. Дилян Георгиев

Треньор: Тодор Янчев

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 18. Лубрат Йонашчъ (К), 26. Георги Върбанов, 3. Мартин Христов (45 - 13. Страхиня Керкез), 19. Митко Митков, 5. Михаил Полендаков, 8. Мартин Моран, 20. Фаустас Степонавичюс (70 - 17. Никола Величковски), 4. Франк Ландри (64 - , 15. Бертранд Фоуриер, 14. Виктор Очаи (45 - 23. Джордан Гутиерес)

Резерви: 12. Александър Радков, 7. Николай Дросев, 9. Валентин Доцев, 10. Витиньо, 13. Страхиня Керкез, 17. Никола Величковски, 23. Джордан Гутиерес, 25. Александър Джамов

Треньор: Николай Митов