Даниел Моралес дебютира с победа начело на Ботев (Враца). В първата си лятна контрола елитният тим се наложи с 2:0 като гост над новия член на Втора лига Левски (Лом). Това беше и първи мач на Емил Велев за тима от Лом.

И двете попадения паднаха през първото полувреме. Каращият проби португалски защитник Гонсало откри резултата, а Юлиан Ненов беше точен от дузпа, която сам спечели.

Срещата за Ботев пропуснаха Краси Костов, Иван Митрев и Асен Русинов, които не са напълно възстановени от травми.

Ботев (Враца) първо полувреме: Дамянов, Костадинов, Миланов, Гонсало, Николов, Гавов, Сержио, Т.Георгиев, Ненов, Трей, Бабунски
Ботев (Враца) второ полувреме: Дамянов, Генчев, Ничев, Бауренски, Томов, Петков, Ивайлов, А.Георгиев, Маринов, В. Василев, Димитров (Колев, Желев, К. Георгиев, Л. Василев)